۱۳۹۵ شهریور ۹, سه‌شنبه

پرونده تامین اجتماعی هزار روز است خاک می‌خورد؛ خیانت، جعل، اختلاس و اهمال در بزرگترین فساد سازمان‌یافته کشور +جدول

پرونده تامین اجتماعی هزار روز است خاک می‌خورد؛

با گذشت ۱۰۰۰ روز از قرائت گزارش تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی، اخبار منتشر شده نشان می‌دهد که این پرونده به چند نام مثل «بابک زنجانی» و چک‌های او تقلیل یافته و موارد متعددی همچون خیانت، جعل، اختلاس و سوءاستفاده و اهمال‌های شمرده شده در این پرونده و لزوم احقاق حق و حقوق صاحبان اصلی تأمین اجتماعی یعنی بیمه‌شدگان به فراموشی سپرده شده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، ۱۳ آذر ماه سال ۱۳۹۲، مصادف با روزی است که گزارش هیأت تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از سازمان تأمین اجتماعی در صحن علنی مجلس قرایت شد؛ گزارشی که در هیاهوی اعلام اسامی تنی چند از مقام‌های ارشد دولت دهم، مدیران عالی‌رتبه سازمان تأمین اجتماعی، نمایندگانی از مجلس که در گزارش از آنها با کد رمزی نام برده شد، مسئولان، نهادهای کارگری و... به محلی برای مجادلات و مباحثات روزمره بدل شد و نهایتاً در قالب پرونده‌ای قطور به قوه قضاییه ارسال شد.
متأسفانه با گذشت ۱۰۰۰ روز از قرائت این گزارش، اخبار منتشر شده نشان می‌دهد که به پرونده‌ای محدود به چند نام مثل «بابک زنجانی» و چک‌های او تقلیل یافته و موارد متعددی همچون خیانت، جعل، اختلاس و سوءاستفاده و اهمال‌های شمرده شده در این پرونده و لزوم احقاق حق و حقوق صاحبان اصلی تأمین اجتماعی یعنی بیمه‌شدگان به فراموشی سپرده شده است. به تعبیر دیگر، از کوه یخ فساد در سازمان تأمین اجتماعی، تنها نوک بیرونی و عینی آن مورد توجه قرار گرفته و بدنه عظیمی که شاهد فسادی سازمان‌یافته در این نهاد عمومی کشور بود، مورد توجه قرار نگرفته است.
تغییرات پیاپی مدیریتی در سازمان تأمین اجتماعی در دولت‌های نهم و دهم و نهایتاً انتصاب سعید مرتضوی به عنوان مدیرعامل این سازمان با وجود مخالفت‌های گسترده و منع قانونی، مجلس شورای اسلامی را به تحقیق و تفحص از این سازمان ترغیب کرد، موضوعی که بانیان این تحقیق و تفحص نیز بر آن اذعان داشته و دارند که گمان نمی‌کردند با این حجم گسترده از تخلفات روبه‌رو شوند، تخلفاتی که از سوءاستفاده در آن گرفته تا زد و بند و جعل در آن به چشم می‌خورد، و در واقع می‌توان آن را پکیج کاملی از فساد خواند که از موضوع حقوق‌های نجومی و واگذاری املاک با ارقام نجومی گرفته تا اختلاس‌های میلیون دلاری در آن به چشم می‌خورد.
ارزان‌فروشی ارز برای پر کردن جیب دلالان، زد و بند و حتی جعل امضا برای واگذاری هکتارها زمین، اختلاس میلیون دلاری در یکی از شرکت‌های درجه چندمی شرکت سرمایه‌گذاری سازمان تأمین اجتماعی، حضور نام‌هایی تکراری در تخلفات شرکت‌ها از قبیل «ف.م» مدیرعامل یک شرکت خصوصی یا چند صرافی ثابت برای فروش و نقل و انتقال ارز، اهمال در پیگیری حقوق حقه شرکت‌ها و در نهایت تضییع حقوق صاحبان آنها، تلاش برای انحلال شرکت‌ها از سوی برخی مدیران برای ایجاد شرکت‌های موازی خصوصی خود، انتصاب دوستان و آشنایان در پست‌های کلیدی و مهم، واگذاری املاک و دارایی‌های شرکت‌ها با تخفیف‌های ۵۰درصدی و به صورت اقساطی، عدم برگزاری مزایده‌ها و مناقصه‌ها، دور زدن آیین‌نامه‌های معاملاتی و مالی، ردپای تصمیم‌گیری‌های سیاسی و اتلاف گسترده منابع شرکت‌ها و... از این تحقیق و تفحص، گزارشی ساخت که اگر کار کارشناسی گسترده‌ای درباره آن صورت گیرد، قطعاً به ارقامی بیش از اختلاس‌های ۳ و ۱۰هزار میلیارد تومانی می‌رسید که متاسفانه هنوز هم اراده‌ای جدی برای پیگیری و استیفای حق کارگران در این موضوع به چشم نمی‌خورد و حتی مشاهده می‌شود که برخی از افرادی که به صراحت در این گزارش از آنها نام برده شده است، همچنان در این سازمان و در پست‌های مدیریتی مشغول به کار هستند.
در جداول زیر، تنها مشتی از خروار به عنوان نمونه‌هایی از تخلفات عمده به تصویر کشیده شده است که اگر دو مورد از این موضوع، یعنی قرارداد واگذاری انحصاری ۱۳۸ شرکت به سورینت قشم و نیز دستور رئیس جمهور وقت، محمود احمدی‌نژاد برای تحت پوشش قرار گرفتن ۲۰۲ قلم داروی سرطانی، که با پایمردی برخی از افراد جنبه اجرایی نگرفت، صورت حقوقی می‌یافت، آن‌گاه شاهد بزرگترین بحران تاریخ جمهوری اسلامی ایران در عرصه اجتماعی و اقتصادی، یعنی ورشکستگی سازمان تأمین اجتماعی روبه‌رو می‌شدیم.
0102030405050607

پلاک خانه شعبان بی مخ تبدیل شد به "خانه احزاب"!قوه قضائیه ج. اسلامی روی 8 میلیون چک برگشتی خوابیده

 
تبدیل شد به "خانه احزاب"!
 
قوه قضائیه ج. اسلامی
روی 8 میلیون چک برگشتی خوابیده
 
 
 
 

۱روزنامه ایران
اخبار ایران:
شمخانی: امادگی ایران برای احیای همکاری امنیتی تهران، دهلی و مسکو.
-  وزیر ارشاد: برگزاری کنسرت اشکال شرعی و قانونی ندارد. جنتی افزود: تاثیر بازتاب لحظه اکران فیلم "فروشنده" در جشنواره کن و کسب دو جایزه و پخش ان از شبکه های مختلف جهانی، موضوعی غیر قابل انکار است.
دفاع قالیباف از واگذاری املاک به مدیران شهری و برخی اعضای شورای شهر.
هشدار انتخاباتی "سلیمی نمین" تئوریسین اصولگرا، به اصولگرایان.
-  خواهر ستار بهشتی با وثیقه ازاد شد.
-  پیش بینی انتقال اغاز رونق مسکن از تهران به شهرستان ها.

۲روزنامه اطلاعات
علی یونسی: برجام سایه جنگ را از سر کشور برداشت.
قرارداد یک میلیارد دلاری ایران و روسیه برای ساخت دکل حفاری دریایی.
شهر "داریا" در حومه دمشق پس از چهار سال ازاد شد.

۳-  روزنامه شرق
-  قالیباف: از شورا مجوز دارم!
اذر منصوری: امروز در شرایطی هستیم که حتی خود این نهاد شورای شهر که باید بر بودجه شهرداری تهران که برابر با برخی از بزرگترین کلان شهرهای دنیاست، نظارت داشته باشد، متهم است که در اموال عمومی دخل و تصرف کرده است.
-  نامه "مطهری" به پورمحمدی مربوط به اعدام های سال ۶۷.
-  رئیس کمیته امداد: خانه "زن سوم رضاشاه" را قانونی تخریب کردیم.
-  شرق در روز گذشته یادداشت فرشاد مؤمنی به چاپ رسانده است. وی در این مقاله نوشت: اتاق بازرگانی و نئولیبرال های وطنی مدتی است که در راستای برقراری یک "سرمایه داری وحشی" و افسار گسیخته یکباره سازمان حمایت از مصرف کنندگان را به عنوان یک سازمان "کمونیستی و سوسیالیستی" مورد حمله قرار می دهند. این "اشخاص" اگر دولت نرخ ارز و حامل های انرژی و نرخ بهره یعنی قیمت های کلیدی را افزایش دهد، انها به شدت استقبال می کنند اما اگر دولت  به کاهش نرخ ارز  اصرار بورزد یا متقاضی کاهش سود بانکی ولو اندک باشد، همان ها غوغا به راه می اندازند و از دخالت دولت در اقتصاد دولت انتقاد می کنند!

۴-  روزنامه اعتماد
هشت میلیون چک برگشتی در ایران.
رئیس سابق بانک سامان گفت: کاهش نرخ سود بانکی، معیشت مردم را تهدید می کند.
-  دادستان تهران: تشکیل "تیم بازرسی" وضعیت پوشش و حجاب پرستاران.
قالیباف: مشکلات مسکن تعاونی قوه قضائیه با کمک شهرداری مرتفع شد.

۵-  روزنامه افتاب
-  حمله ناشیانه معاون اول احمدی نژاد به روحانی.
-  بذل و بخشش های اقای شهردار ، مدیر جهادی پایتخت!
-  ربیعی وزیر کار دولت: ۱۱ میلیون حاشیه نشین تحت پوشش بیمه های درمانی قرار گرفته اند.
گفتگوی تفصیلی افتاب یزد با محسن صفایی فراهانی: فحاشی اخیر به روحانی اعتبار او را افزایش داد.

۶-  روزمامه ارمان
-  فاطمه دانشور عضو شورای تهران: قالیباف قول می دهد اما کار خودش را می کند.
-  تندگویان عضو شورا: اقای شهردار، ۵۰ درصد تخفیف نیست، تخلف است !
ارمان روز گذشته نیز مصاحبه ای با حسین راغفر اقتصاد دان را منتشر کرده است. راغفر گفت: پنجاه درصد اقتصاد کشور در اختیار جریان محافظه کار ایران قرار دارد که اغلب رسانه ها و سایر امکانات کشور را در اختیار دارند. اغلب اعضای تیم اقتصادی دولت در بخش خصوصی نیز فعالیت می کنند.
-  ارمان همچنین مصاحبه ای با یک کارشناس ارشد روابط بین الملل در خصوص اینده همکاری ایران و روسیه و ترکیه دارد. این کارشناس گفت: چند سناریو قابل ارزیابی است. سناریوی اول را می توان "طوفان همگرایی در شرق" نام گذاشت. سناریوی دوم را می توان "طوفان در فنجان" و سناریوی سوم را "گردباد منطقه ای" نام برد. سناریوی امریکا هم می توان "اسب تروای غرب در شرق" نامید.

۷-  وقایع اتفاقیه
علی یونسی: نباید از همکاری با روسیه بترسیم.
-  مصباحی مقدم خبر داد: مؤتلفه بر محوریت رای جامعه روحانیت تاکید دارد.

۸-  روزنامه مردم سالاری
-  وزارت بهداشت: استاندارد های نان اجباری می شود.
علی یونسی: مدافع  سرسخت استفاده روسیه از پایگاه نظامی همدان هستیم.
-  قائم مقام وزیر راه: ۱۱۷ هزارد واحد مسکن مهر در کشور فاقد متقاضی!

۹-  دنیای اقتصاد
-  ایت اله سید محمد غروی: جلیلی در حدی نیست که بتواند مدیریت کلان را در سطح کشور داشته باشد.
-  سیف وعده داد: یکسان سازی ارز تا پایان سال.

۱۰-  روزنامه خبر جنوب
-  ناصر قوامی عضو فعلی بنیاد باران: نهاوندیان و ۱۲ وزیر باید بروند!
-  یک میلیون امضا برای حیوانات بی سرپرست.

۱۱-  روزنامه جمهوری اسلامی
-  وزیر نفت تهدید کرد: کارشکنان در مسیر سرمایه گزارهای خارجی را معرفی می کنم.
-  وزیر بهداشت: نا کارآمد جلوه دادن نظام و دولت خواست دشمنان است.
انتخابات هیات رئیسه شورای شهر تهران در جلسه علنی برگزار می شود.
تهران و مسکو با یک قطار سریع السیر به هم وصل می شوند.
تجمع "کفن پوشان" برای ممانعت از برگزاری کنسرت در "تفت".


۱۲-  روزنامه وطن امروز
قالیباف: تحت تاثیر جوسازی ها قرار نمی گیرم.

۱۳-   روزنامه جام جم
دکتر احمد نقیب زاده: سازمان سیا در طراحی کودتای نافرجام ترکیه نقش داشته است اما این کودتا شکست خورد و نقش "سیا" هم اشکار شد
-  جمعی از افراد سرشناس از جمله "نوام چامسکی" با انتشار نامه ای خواستار توقف روند برکناری دیلما روسف شدند.
-  یک محیط بان دیگر قربانی شکارچیان متخلف شد.

۱۴-  روزنامه همشهری
قالیباف: حتی یک مورد از حقوق های نجومی نداشتیم.

۱۵-  روزنامه جوان
-  واردات "هزاران تن برنج" با مصوبه خاص در فصل ممنوعه توسط شرکت "برنج محسن". ( پیش از این روزنامه کیهان نیز در این مورد افشاگری و تهدید کرد که اسنادی در خصوص واردات غیر قانونی برنج محسن در دست دارد که افشا می کند.)
-  کانال سخنگوی شهرداری تهران نوشت: هجمه علیه شهردار با هدف تخریب سیاسی انجام می شود.

۱۶-  روزنامه رسالت
-  دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان تهران: دولت کارنامه شفافی از عملکرد سه ساله خود ارائه کند.
علم الهدی: دولت تلاش می کند عده ای "لائیک و بی دین" را راضی نگه دارد.
محمد رمضانی "معاون پارلمانی اتاق بازرگانی" گفت: بیکاری نیروهای تحصیل کرده به مرز بحرانی رسیده است.
-  آل اسحاق عضو مؤتلفه گفت: حضور ذینفعان بازدارنده در اقتصاد مقاومتی است. وی لغو برنامه های دولتی مخالف اقتصاد مقاومتی را نقشه راه فرماندهان اقتصادی دانست.

۱۷-  روزنامه کیهان (شنبه و یکشنبه)
معاون اقتصادی اتاق بازرگانی گفت: مسئولین دولتی در جلسات "شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اتاق بازرگانی" شرکت نمی کنند. وی با انتقاد از دولت یازدهم گفت: در ان بخشی که دولت باید برای کوچک کردن خودش گام بر میداشت، گام اساسی از دولت اقای روحانی نمی بینیم. دخالت دولت در قیمت گذاری مشکل دیگر ماست.

ويژه برنامه ماهواره اي راديو ندا در جمعه 5 شهريور بياد جانفشانان دهه 60

ويژه برنامه ماهواره اي راديو ندا در جمعه 5 شهريور بياد جانفشانان دهه 60

ويژه برنامه ماهواره اي راديو ندا در روز جمعه 5 شهريور 1395 به مناسبت بزرگداشت ياد جانفشانان دهه شصت، با مجموعه اي از : گفتگو با علي اشرف درويشيان و بازخواني دلنوشته '' آنها هنوز جوانند'' با همراهي شهناز، همسر علي اشرف، و گفتگو با فرخنده آشنا از زندانيان سياسي دهه شصت ؛ برگرفته از آرشيو برنامه هاي راديو.


* فیروزآبادی*; اتهام مشترک دو شهردار سردار قالیباف و کرباسچی

 * فیروزآبادی*

*هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و *روحانی رئیس جمهور در سالن اجلاس سران برگزار شد، *

   
 

اتهام مشترک دو شهردار
سردار قالیباف و کرباسچی
 
 
 
 

 ۱- روزنامه ایران
- اخبار ایران در هفته دولت : - دستور روحانی برای تامین مالی دو نیروگاه هسته ای. روحانی : در افتتاح شبکه ملی اطلاعات باید آن گونه عمل شود که مردم احساس کنند که دولت به دنبال کمک به آنها و نه استفاده از یک شبکه محدود است
 - وزیر ارشاد در سرمقاله ایران نوشت: نهادینه شدن حملات بی سابقه علیه دولت برای کاهش حقوق و آزادی های مشروع مردم و افزایش نگاه قیم مآبانه به آنان است.
- سلیمی نمین در جلسه نقد و بررسی "پرونده ناتمام" گفت: موضع گیری شجونی به نقل از لاجوردی که بهزاد نبوی باید اعدام شود، بر خلاف نظر امام است، این پرونده به دستور امام خمینی بسته شد. سلیمی نمین اضافه کرد : " مستند پرونده ناتمام" بر مبنای خط آقای زواره ای، فردی که عضو حزب زحمتکشان و جریان مظفر بقایی بوده است، ساخته شده است.
- حجاریان : روحانی گزینه اصلاح طلبان و اصولگرایان برای انتخابات 96 است.
- صادق خرازی به نقل از اعتماد : باید با روحانی مذاکره و چانه زنی کنیم، شاه عباس برای اینکه ایران را بسازد، به دنبال ارابه علما، که علما در آن می نشستند درآن روزهای اول می دوید، صحبت می کرد تا آنها را قانع کند.
 - پیام خواننده ایران : شنیده ام شهردار اعلام کردند زمین ها را به صورت قانونی واگذار کرده است، کرباسچی هم همین را می گفت و بازداشت شد، در قدیم به این چنین قضایا می گفتند : یک بام و دو هوا. - کرباسچی : اینکه گفته می شود رفع تحریم ها در زندگی مردم اثر گذار نبوده ، برخوردی سیاسی است - کارت های قدیمی پایان خدمت بی اعتبار شد.
 - طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در مجلس کلید خورد. در پی دستور ریاست محترم جمهوری مبنی بر لزوم رعایت عدالت جنسیتی در استخدام های بخش دولتی ، تاریخ برگزاری سومین آزمون استخدامی به آبان ماه موکول شد.
 - وزیر محیط زیست فرانسه : از همکاری دو کشور برای بهینه سازی مصرف انرژی ، مدیریت منابع آب و مقابله با ریزگردها در ایران خبر داد.
 - سئوال خبرنگار " ایران" و هجوم آقای نماینده. ۲۰۰ فعال رسانه ای خواستار رسیدگی رئیس مجلس به رفتار غیر متعارف نادر قاضی پور نماینده ارومیه با خبرنگار پارلمانی روزنامه ایران شدند.
 - مخالفت مجلس با ساز و کار جدید برای ابطال انتخابات مجلس.
 - توضیح دفتر صادق محصولی به روزنامه ایران : نگفتم من و همکارانم در دولت قبل دست مان باز بود، گفتم : در دولت قبل ، انقلابی ها و حرب الهی دست شان به جیب شان می رسید.
- ظریف : روابط ایران و ونزوئلا راهبردی تر و جدی تر از گذشته پیگیری می شود.
 - تقدیم لوح تقدیر پوران درخشنده ، از دستان دکتر هاشمی در " جشنواره سلامت ".
- زهره قاینی از ایران به نمایندگی از شورای کتاب کودک در کنار نمایندگانی از کشورهای روسیه، آمریکا، فرانسه، انگلستان و ...به عنوان اعضای هیئت مدیره دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان انتخاب شدّ
- کاهش سفر ریلی به مشهد به زیر ۱۰ ساعت. - اختلاف نظر درباره کاهش ۱۰ درصدی شکر نوشابه ها. - شش هزار امضا در پای نامه موسیقیدانان به رئیس جمهوری.
۲- روزنامه اطلاعات
- دکتر روحانی : رفع تحریم ها ی ایران فرصتی برای تعمیق همکاری هاست. - واکنش وزارت بهداشت به سخنان دادستان تهران درباره حجاب پرستاران : صحبت کردن در مورد پرستاران با این ادبیات کم لطفی است.
۳- کیهان
 - رسوایی اخلاقی شاهزاده دختر قطری. - نمایندگان خواستار برکناری علی مطهری شدند. _احمد توکلی: متاسفانه مدلی که دولت از آن تبعیت می کند مدلی شکست خورده است.
4- وطن امروز
 - دولت ممنوعیت واردات برنج را دور می زند. - شهرداری تهران اعلام کرد : تاکید بر واگذاری قانونی املاک در شهرداری. - احمد توکلی : نوبخت باید در دادگاه پاسخگو باشد.
۵- اعتماد محمدرضا ستایش نایب رئیس فراکسیون امید مجلس : لزوم ترمیم کابینه. - ورود مجلس و قوه قضاییه به پرونده واگذاری املاک در شهرداری. - بعد از دستور توقف آزمون استخدامی از سوی رئیس جمهور برای رفع تبعیض : ۳۰۰ هزار فرصت شغلی جدید برای زنان در نظر گرفته شد.
مردم سالاری
 رهبر انقلاب : آمریکا تمام تلاشش را کرد که ایران" اس ۳۰۰" نداشته باشد. - محسن صفایی فراهانی : توقع همه از روحانی در چهارساله دومش، اگر رای آورد، این است که دست به اصلاحات ساختاری در اقتصاد کشور بزند، احیای مدیران و اصلاح ساختارهای دولتی می تواند رشد اقتصادی را افزایش دهد.
۷- آرمان
 - عبدالحسین مختاباد عضو شورا : شهرداری یک " دولت " در "دولت" دیگر است. - عبداله ناصری : وقتی آقای محمد باقر نوبخت می گوید من سخنگوی مصوبات دولت بوده و سخنگوی هیات دولت نیستم، می خواهد مسئولیتی را از خود دور کند. - نجفقلی حبیبی : دولت باید کابینه را تغییر دهد.
۸- آفتاب
- مولاوردی : علی مطهری گفت : عدالت جنسیتی همان نظر پدرم است. - دبیر کل موتلفه :رئیس جمهور در برابر مراجع و علما ایستادگی کرد و در عوض در برابر سکولارها فشارپذیر شد - واکنش شهرداری تهران به مدال آوری "کیمیا" شهرداری تهران اقدام به نصب بنرهایی در سطح شهر برای.تبریک به ورزشکاران مدال آور در المپیک کرد اما تنها بانوی مدال آور المپیکی تاریخ ایران را از قلم انداخت! - ابتلای ۴.۵ درصد کودکان خیابانی به ایدز.
۹- دنیای اقتصاد
- معاون حقوقی رئیس جمهور: رئیس جمهوری در حد امکان رفع حصر را پیگیری می کند.
۱۰- شرق
 - وزیر محیط زیست فرانسه : همکاری فرانسه با ایران برای احیای دریاچه ارومیه. - عضو شورا ی تهران گفت : کارکنان و خبرنگارا صدا و سیما که از سهمیه شهرداری استفاده کردند خلاف مقررات است و نمی دانیم در مقابل چه چیزی داده اند که این املاک در اختیار خبرنگاران صدا و سیما قرار گرفته است. - صادقی نماینده مجلس : احتمال فساد سازمان یافته در شهرداری تهران
۱۱- جام جم
 - بکش و لاغرم کن ! افزایش تب مانکنی در جوانان. - مدیر عامل انجمن یوز پلنگ ایرانی فقط ۲ یوز ماده.
۱۲- همشهری
- چمران : متاسفانه دروغ پراکنی نمادی از روشنفکری به شمارمی آید. - مجلس خواستار توقف حفر چاه در حریم تخت جمشید شد. - رئیس کمیسیون بهداشت مجلس : اعتبارات طرح تحول سلامت کافی نیست. - وزیر بهداشت : خطاب به مجلس، ۳ سال فرصت برای تجمیع بیمه ها هدر رفت.
۱۳- خبر جنوب
 ربیعی : اولویت دولت مبارزه با یقه آبی ها و یقه سفید ها . - رئیس سازمان بهزیستی : سالانه ۲۵ تا ۳۰ هزار کودک معلول متولد می شوند. - وزیر بهداشت : باید مردم را در برابر بیماری ها توانمند کنیم. - الهام امین زاده : شکایت از رئیس جمهور سابق به کجا رسید؟ - صفار هرندی : مگر از اموال پدری خود به مردم یارانه می دهید که دم از عزا گرفتن می زنید؟ - شیراز پنجمین شهر گران کشور - واردات غیر قانونی برنج توسط شرکت میم. ( شرکت برنج محسن )
۱۴- جمهوری اسلامی
- ابولفضل روغنی گلپایگانی عضو اتاق بازرگانی گفت : نرخ رشد ۴.۲صنعت مبهم است ، به اعتقاد من این رقم نمی تواند با واقعیت امروز بخش صنعت هماهنگ باشد - رئیس بانک مرکزی : بر اساس مطالعه اتاق بازرگانی تهران ، تاثیر فوری یکسان سازی نرخ ارز کاهش ۱۱درصدی ارزش ریال در کوتاه مدت و افت ۳۱ درصدی در دراز مدت خواهد بود.
۱۵- جوان
 - " تن تن و سند باد" به جمع پرفروش ها پیوست. این کتاب چندی پیش یادداشت مقام معظم رهبری درباره آن رونمایی شد. - چمران : بسیاری از نمایندگان مجلس برنامه ششم را جامع نمی دانند .
-۱۶ رسالت - ممانعت از اقامه نماز مسافرین، پرواز مشهد را نیمه کاره گذاشت و باعث قضا شدن نماز همه مسافرین شد. - آیت اله مکارم شیرازی : مشکلات کشور با حرف زدن حل نمی شود. - محمد جواد لاریجانی کارشناس ارشد مسائل سیاست خارجی و سیاست داخلی گفت : اینکه "ننه من غریبم" در بیاوریم و مدام بگوییم یک عده " اخ " هستند و یک عده " دلواپس " این ها محتوا نمی شود ، این کارشناس ارشد اضافه کرد : اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری بر آن تکیه دارند یک نوع ایدئولوژی اقتصادی و به اصطلاح philosophical. Economyاست. وی خاطر نشان کرد : اقتصاد مقاومتی با ایندکس های macroکار نمی کند، ایندکس هایmacro خوب است اما به درد اقتصاد مقاومتی نمی خورد. البته اقتصاد مقاومتی به دنبال مدل های micro است، وی ادامه داد : با توجه به توان محاسباتی که پیدا شده مدل های میکرو اقتصادی به مراتب از مدل ماکرو پیش افتاده است، ما باید فریب در باغ سبز های غربی ها را هیچ وقت نخوریم.


00000001اول خودمان وطىْ اش مى كنيم، بعد هم حدّ ش مى زنيم!؛ ف. م. سخن

كلام زشتى بر صدر نوشته ام نشسته است. بسيار زشت. اگر اين جمله را آيت الله مرتضى مطهرى نمى گفت و مثالِ زشت مربوط به آن را نمى زد، هرگز در توانايى من نبود كه از آن استفاده كنم. وقاحتِ آقايانِ روحانى، زبانزدِ خاص و عام است. حتى بهترين و فرهيخته ترين و «ليبرال»ترينِ آن ها كه همين آيت اللهِ مرحوم باشد، اين صفت را دارد و اصولا اين صنف و اعوان و انصارشان را بدون اين صفت نمى توان مشاهده كرد.
اما علت استفاده از اين جمله و اصولا داستانى كه آيت الله مطهرى از آن ياد مى كند چيست؟
gooya0197.JPG
پيش از بيان علت، اجازه بدهيد با هم نگاهى بيندازيم به صفحاتِ ١١٩ و ١٢٠ كتابِ اين پاره ى تن امام و ببينيم در «گفتارهايى در اخلاق اسلامى» چه دُر افشانى هايى كرده است:
«...در اصفهان، مرحوم سيد محمد باقر حجةالاسلام -كه واقعا يك ملاى درجه اول بوده و واقعا هم مرد با تقوايى بوده- در حومه جنوب، فوق العاده مقتدر شد. علت اقتدار او اين بود كه حد جارى مى كرد. گويا اين امر، يك احتياجى در مردم بود. او جزء مجتهدينى بود كه معتقد بودند حدود را مجتهد بايد جارى كند يعنى واقعا معامله يك حكومت مى كرد و عده زيادى از افرادى را كه مستحق كشتن و قصاص بودند كشت و بسيارى از اين ها را به دست خودش مى كشت. موقع اعدامِ آن فرد كه مى شد، خودش مى آمد متصدى قتلش مى شد [بخشى از پانوشت جناب مرتضى مطهرى: او كه مى كشت، روى قساوت قلب نمى كشت؛ همان نماز شب اش به او الهام مى كرد كه اين كار را بكند.] يك مرد دكان دارى هم در اصفهان بوده كه او هم دلش مى خواسته كه «يك ملاى خيلى مهم و درجه اول باشد». سيد محمد باقر، روز به روز پيش مى رفت و ترقى مى كرد، او عقب مانده بود و ملايى بود كه طمطراقى داشت. روزى از محرّرها پرسيد: اين سيد چرا اين قدر ترقى مى كند؟ گفتند: علت ترقى كردنش اين است كه حد جارى مى كند؛ اين حد جارى كردن او را خيلى ترقى داده. گفت: خوب ما هم اين كار را مى كنيم. بعد گفت: برويد از خيابان يك كسى را بياوريد ما بر او حد جارى كنيم. گفتند آخر بى جهت كه نمى شود حد جارى كرد. گفت: مانعى ندارد، بياوريد، اول وطْى اش مى كنيم بعد هم حدش مى زنيم!...»
تصوير هر دو صفحه ى كتاب را هم اين جا مى گذارم تا بتوانيد پيش و پس اش را بخوانيد و موضوعى را كه مطهرى مى خواسته به آن اشاره كند در يابيد.
gooya0200.JPG
gooya0201.JPG
اما استنادِ من به اين جملاتْ چرا؟:
١- راه ترقى «آقايانِ معظم» كارهايى از قبيل حد زدن (شلاق با نهايت قدرت) و كشتنِ «مفسدين» به دست مباركِ خودشان بوده.
٢- اين جناب حجت الاسلام، كه براى اولين بار اين لفظ و لقب، «شايسته ى او شناخته شد» و بعدها كم كم از ارج و قرب افتاد، همان سيد شفتى يا سيد رشتى ست، كه نه تنها شخصا سر آدم ها را مى بريد، بلكه بسيار هم ثروتمند بود، بنابر اين ترقى اش هم در «قدرت» بود و هم در «ثروت». و اين سيد شفتى همان جانورى ست كه چون حضرت آيت الله سيد على خامنه اى به او علاقه ى قلبى دارد، به گردانندگان «لغت نامه دهخدا» دستور داد كه بخش مربوط به او را كه به همين موارد از قول عباس اقبال اشاره مى كرد «تعديل» كنند. در دوره هاى جديد و بعد از انقلابِ «لغت نامه»، نظر ايشان و يكى از مديران حوزه ى علميه قم، رضا استادى را در باب اين حيوان خونخوار مى توانيد مطالعه كنيد.
٣ - ملاى مغازه دارِ خواهانِ ترقى هم اتفاقا عمل اش منطبق با اسلام بوده، چرا كه از همين روشِ اول خودمان وطى اش مى كنيم و بعد حدش مى زنيم، جمهورى اسلامى بارها و بارها استفاده كرده و افراد و گروه هاى سياسى را با فشار و جبر به بيراهه كشانده و سپس آن ها را به شديدترين وجه ممكن مجازات كرده است.
٤- آقاى مرتضى مطهرى به روشن ترين شكل ممكن نشان داده، كه راه رسيدن به قدرت سياسى و اجتماعى، طورى كه حاكمان وقت جرات نكنند روى حرف و تصميم «روحانى معظم و حجت الاسلام» حرفى بزنند، خواندن نماز شب، غش كردن موقع نماز از ترس خداوند، و كشتن گنهكاران به دست خود است و فقط با كتاب خواندن و بحث هاى «دانشمندانه» محقق نمى شود.

ما در اينجا از انطباق مورد مثال آيت الله مطهرى بر جنايت هاى جمهورى اسلامى صرف نظر مى كنيم چون به هر طريق وارد اين داستان تلخ شويم، به زندان كشيدگان و شكنجه شدگان و اعداميان اين دوره توهين خواهد شد.