۱۳۹۵ اسفند ۴, چهارشنبه

۲۰۰ هزار تهرانی کشته می‌شوند


زلزله تهران

رئیس جمعیت هلال احمر ایران درباره تلفات زلزله تهران گفت: فرکانس زلزله تهران خیلی نزدیک است و حداقل بالای ۲۰۰ هزار نفر کشته می‌شوند.

رئیس جمعیت هلال احمر حادثه پلاسکو را نمونه ای کوچک از شکل واقعی زلزله دانست و تصریح کرد: تاب آوری و ریسک پذیری جامعه ما بسیار پایین است؛ این درحالیست که هر چقدر تاب آوری جامعه ای بالا باشد بهتر می‌تواند مخاطرات و حوادث را در خود بپذیرد و از تبعات آن بکاهد. جامعه ای که زیر ساخت‌هایش آماده باشد می‌تواند به درستی از بلا بگذرد. ولی ما در مقابل می‌گوییم چرا سیل ما را غافلگیر کرد در حالیکه برای مقابله با آن هیچ کاری نکردیم.
وی مسئول رسیدگی به حوادثی چون زلزله در تهران را شهرداری دانست و گفت: این مسئولیت از سوی هیات دولت به شهرداری واگذار شده است. حال اینکه چقدر شهرداری در این زمینه آمادگی دارد معلوم نیست.
«در صورت وقوع زلزله آمار تلفات در تهران چه میزان خواهد بود؟»، افزود: حداقل بالای 200 هزار نفر کشته خواهد داشت و بازسازی تهران نیز بسیار طولانی خواهد بود.

جنایت خونین در قیامدشت

قتل

اعضای یک خانواده افغانستانی در شرق استان تهران مورد حمله قرار گرفتند که منجر به قتل پدر و پسر این خانواده شد. بر اساس اطلاعات به دست آمده احتمالاً اختلافات خانوادگی علت وقوع این جنایت بوده است.

 صبح امروز تصاویر قتل اعضای یک خانواده افغانستانی در شرق تهران (قیامدشت) در شبکه‌های مجازی منتشر و باعث بروز شایعات مختلف در این زمینه شده است.
 فرد یا افرادی که دست به این جنایت زده‌اند با حمله به اعضای این خانواده، 4 نفر از جمله پدر، مادر، پسر و دختر را مجروح کرده‌اند که متأسفانه پسر خانواده در منزل و پدر در بیمارستان فوت کرده‌اند. مادر و دختر خانواده نیز به دلیل شدت جراحات وارده بیهوش بودند که خوشبختانه ساعاتی پیش هر دوی آنها هوشیاری نسبی خود را به دست آورده‌اند.

درخواست مولوی عبدالحمید از خامنه‌ای برای توقف اعدام سنی‌ها

۵۰ زندانی اهل سنت به دلیل جرائم مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده‌اند. گفته می‌شود رئیس قوه قضائيه دستور تسریع اجرای این احکام را داده است. امام جمعه زاهدان از رهبر جمهوری اسلامی خواسته جلوی این احکام را بگیرد.
Iran Moulavi Abdolhamid (taghribnews)
مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان و از روحانیون بلندپایه اهل سنت ایران در نامه‌ای خطاب به علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی ایران از او خواسته تا با "تدبیر حکیمانه و پدرانه" مانع اعدام زندانیان اهل سنت بلوچ شود.
۵۰ زندانی در زندان‌های بیرجند، مشهد، زاهدان، شیراز، کرمان و ارومیه به خاطر جرائم مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده‌اند اما با تصویب نهایی طرح "الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر" در مجلس شورای اسلامی احتمالا حکم آنها لغو خواهد شد.
بر اساس این طرح حکم اعدام متهمان مواد مخدر به جز در مواردی که مسلح باشند از اعدام به حبس ابد تغییر می‌کند. در روزهای اخیر اخباری تایید نشده در برخی سایت‌ها منتشر شد که در آن عنوان شده بود رئيس قوه قضائیه به طور محرمانه دستور تسریع اجرای حکم اعدام این افراد را داده تا پیش از قانونی شدن طرح مجلس اعدام شوند.
به گزارش کمپین بین‌المللی حقوق بشر، امام جمعه اهل سنت زاهدان در نامه خود خطاب به خامنه‌ای که روز اول اسفند نوشته شده، به اعدام‌های اخیر چند شهروند اهل سنت در شهرهای مختلف ایران در رابطه با جرائم مواد مخدر، اشاره کرده و آن را دلیلی بر این دانسته که شایعه نامه محرمانه قوه قضائیه می‌تواند درست باشد.
مولوی عبدالحمید در ادامه نوشته است: «قطع نظر از صحت و سقم این نامه، شایعه مذکور در میان اهل سنت دغدغه و نگرانی ایجاد کردهاست. لذا رسیدگی به این قضیه نیاز به تدبیر حکیمانه و پدرانه حضرتعالی دارد.»

این روحانی بلندپایه اهل سنت پیشتر در سال ۱۳۹۲ نیز نامه مشابهی به خامنه‌ای نوشت و از او خواست تا جلوی اعدام ۲۶ زندانی اهل سنت کرد را بگیرد. خامنه‌ای البته پاسخی به این نامه نداد. از میان آن ۲۶ زندانی کرد اغلب‌شان در دو سال گذشته اعدام شده‌اند.
برخی نهادهای حقوق بشری این نگرانی را دارند که دادگاه‌های ایران در پوشش زندانیان مواد مخدر، زندانیان عقیدتی و سیاسی را هم اعدام کنند. 

آشتی ملی، به سبک آقا

وقتی همه خوابیم (محیط زیست ایران)

عکس ‏‎Mana Neyestani  Fan Page‎‏

خواهر و برادر نوجوان شطرنج‌باز، جدیدترین مغضوبین ذوب شدگان در ولایت

دوشنبه, 20 فوریه 2017مانا نیستانی
برخورد شدید حکومت و دستگاه‌های امنیتی با خواهر و برادر نوجوان شطرنجباز ایرانی، برنا درخشانی ۱۵ ساله برای بازی با شطرنج باز اسرائیلی و درسا درخشانی شطرنج‌باز ۱۸ ساله برای بازی بدون حجاب در تورنمنت شطرنج جبل الطارق.

اولین نشست خبری ـ تحلیلی مهدی خزعلی پس از آزادی/ تشکیلات حاکم از درون ته...

ضد انقلابیون توده ای - اکثریتی که در هر زمینه ای خودرا موظف به حمایت همه جانبه از رژیم و تقابل با مبارزات کارگران و زحمتکشان ایران می دانستند ، بی شرمانه به توهم مذهبی تودها دامن می زدند. هدف آنها این بود که مردم را از رویاروئی با رژیم باز دارند. توده ای - اکثریتی ها رذالت را به حدی رساندند که نمازجمعه ، یعنی ستاد تخدیر توده هارا « سنگر مبارزه با امپریالیسم و آئین مردمی » نامیدند. جماعت توده ای اکثریتی افتخار می کرد که اصل ولایت فقیه را که از ننگین ترین اصول قانون اساسی ارتجاعی جمهوری اسلامی ایران است در خدمت به محرمان می دانند؟' آنها بامدیحه سرائی پیرامون مراسم مذهبی برای ابراز وفاداری هر چه بیشتر به رژیم دیکتاتوری جمهوری اسلامی ایران یکی از توده ایها و بقول خودشان «یارقدیمی» اشان را« مسلمانی مبارز» لقب دادند تا به خدمت امامشان معرفی نمایند
حسین زهری