۱۳۸۸ آبان ۱۳, چهارشنبه

حمله صهیونیست‌وار نیروهای نظامی دولت کودتا به مردم بی‌پناه + نسخه بلوتوث


"فرمانده نيروی انتظامی با اشاره به حوادث پس از انتخابات گفت: برخی برخوردها در حوادث می‌بينيم كه ماموری برادر بسيار خوبی است اما تند شده و زده شيشه يك خودرو را هم شكسته، حال می‌خواهيم تنبيهش كنيم دلمان نمی‌آيد چرا كه مامور فحش خورده، سنگ خورده، عرق ريخته و حالا كاری هم كرده اما نمی‌شود و همين را هم ما نمی‌پذيريم."


برای دریافت این گزارش ویدیویی از 13 آبان 88 در نسخه بلوتوث (3gp) اینجا کلیک کنید

برای دریافت این گزارش ویدیویی از 13 آبان 88 در نسخه بلوتوث (3gp) اینجا کلیک کنید

برای دریافت این گزارش ویدیویی از 13 آبان 88 در نسخه بلوتوث (3gp) اینجا کلیک کنید

لیست بازداشت‌شدگان مراسم راهپیمایی امروز


8:24 عصر چهارشنبه، 13 آبان 1388

امروز، سیزدهم آبان جمع کثیری از فعالان سیاسی در حین راهپیمایی بازداشت شدند. در میان بازداشت‌شدگانی که بازداشت آن‌ها تا به این لحظه تایید شده است اسامی زیر به چشم می‌خورد:


۱- محمد هاشمی عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم

۲- نفیسه زاع کهن روزنامه‌نگار

۳- حجت شریفی عضو سازمان ادوار تحکیم وحدت

۴- وحیده مولوی- عضو گروه میدان زنان

۵- علی مشمولی- عضو انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی اصفهان

۶- علی ملیحی- عضو سازمان ادوار تحکیم وحدت

۷- محمد صادقی- عضو سازمان ادوار تحکیم وحدت

۸- حسن اسدی زیدآبادی- عضو سازمان ادوار تحکیم وحدت

Modifier la taille du lecteur
Regarder cette vidéo dans une nouvelle fenêtre

MowjCamp.com - 13 Aban Student Protest in Teharn University

سیزدهم آبان ۸۸ برای همیشه بر جریده تاریخ به نام «روز سبز دانش‌اموز» حک شد


امروز بار دیگر کودتاگران ثابت کردند که برای فرو نشاندن موج گسترده راهپیمایان سبز از هر حربه‌ای استفاده می‌کنند. در محدوده میدان هفت تیر و دانشگاه تهران و هم‌چنین خیابان ولی‌عصر نیروهای ضدشورش تیراندازی کردند و بارها صدای تیراندازی توسط شاهدان عینی در راهپیمایی شنیده شد.

نیروهای لباس شخصی بارها به سوی مردم و دانشجویان با باتوم و چماق حمله‌ور شدند و برای متفرق کردن جمعیت از گاز اشک‌اور استفاده کردند. اما تنها چند دقیقه کافی بود تا دوباه موج سبز از خیابان‌های فرعی به سمت خیابان‌ اصلی سرازیر می‌شدند. همچنین در محدوده خیابان کارگر شمالی- امیرآباد- نیروهای لباس شخصی به سمت مردم حمله کردند. در حدود ساعت ۱۱ صبح شیخ مهدی کروبی به صفوف راهپیمایی مردم پیوست و با شعار کروبی کروبی حمایتت می‌کنیم مورد استقبال قرار گرفت. پس از دقایقی همراهی با مردم، رهبر شجاع جنبش مورد ضرب و شتم نیروهای کودتاگر قرار گرفت و صحنه راهپیمایی را ترک کرد.

در محدوده خیابان‌های مفتح، پل کریم خان، مقابل درب اصلی دانشگاه تهران و نیز خیابان ولی‌عصر تا همین لحظه درگیری‌ها همچنان ادامه دارد. مردم با شعارهایی نظیر تا احمدی‌نژاده، هر روز همین بساطه و مرگ بر دیکتاتور در مسیر راهپیمایی روان بودند. در لحظاتی که به سمت مردم گاز اشک‌آور شلیک می‌شد هم با سر دادن شعار نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم یکدیگر را به حضور تشویق می‌کردند. گزارش گزارش‌گران موج سبز آزادی از مسیر راهپیمایی از خشونت عریان نیروهای لباس‌شخصی برای متفرق کردن مردم حکایت دارد. لباس‌شخصی‌ها مثل همیشه برای سرکوب مردم از باتوم و گاز اشک‌آور استفاده کردند. تعدادی از هم‌وطنانمان نیز در جریان راهپیمایی امروز بازداشت شده‌اند. هنوز از آمار بازداشت‌شدگان اطلاع دقیقی در دست نیست.

گفتنی است اکثر خیابان‌های منتهی به سفارت آمریکا و روسیه و همچنین میدان فردوسی تهران مسدود شده است و جمع زیادی از نیروهای بسیجی از ساعت‌ها پیش با اونیفورم‌های مخصوص در مقابل سفارت حضور یافته اند. حداد عادل نیز در مراسم امروز به سخنرانی ۴۰ دقیقه ای پرداخت که در هنگام پخش این گزارش از رادیو، صدای مرگ بر دیکتاتور به وضوح شنیده می‌شد.

از حدود ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه صبح امروز نیز سیستم تلفن همراه در مسیرهای راهپیمایی اعلام شده در تهران دچار اختلال شده بود. اما مردم همچنان با موبایل‌های خود از صحنه‌های راهپیمایی فیلم و عکس تهیه می‌کردند که برخی از این گزارش‌ها تا به این لحظه در سایت منتشر شده است و گزارش‌های دریافتی تا ساعات آتی نیز از همین پایگاه خبری منتشر خواهد شد.

موج سبز تنها در تهران به صحنه راهپیمایی نیامد. در شهرستان‌ها نیز گزارش‌ها حاکی از آن است که سبزها با پوشش و مچ‌بند سبز در صحنه راهپیمایی حاضر شدند گزارش‌های رسیده از شیرازخبر از حضور گسترده جمعیت سبزپوش در حرم حضرت شاهچراغ و تجمع در فلکه دانشجوی این شهر و سردادن شعارهای مرگ بر دیکتاتور و یاحسین میرحسین می‌دهند. گزارش‌های دریافتی موج سبز آزادی از اراک نیز خبر از حضور گسترده راهپیمایان سبزپوش و سر دادن شعارمرگ بر دیکتاتور می‌دهد. از تبریز هم خبر می‌رسد که در آغازین دقایق شروع راهپیمایی در این شهر، نیروهای لباس شخصی و یگان ویژه به شکل وحشیانه ای به مردم حمله کردند.

در این حمله بازداشت شدگان به صورت فله‌ای به هتل تبریز در نزدیکی فلکه دانشگاه منتقل شدند، نیروهای لباس شخصی به شدت از گاز فلفل استفاده کردند به طوری که در اطراف میدان فلکه دانشگاه تبریز نفس کشدین به سختی ممکن است. همچنان درگیرهای پراکنده در تبریز ادامه دارد. هنوز از تعداد مجروحان و دستگیر شدگان شهرستان‌ها آمار دقیقی در دست نیست.

دانشگاه‌های سراسر کشور هم صحنه حضور باشکوه دانشجویان سبز بود. بر اساس اخبار دریافتی از کرمان، دانشجویان ازساعت 9 صبح راهپیمایی را آغاز کردند و تا ساعت 12 ظهر اجتماع سبز دانشجویان در مقابل تالار وحدت این دانشگاه ادامه داشت این تجمع با شعار هایی همچون موسوی کروبی حمایتت می‌کنیم، و دولت کودتا استعفا استعفا ادامه یافت.

سبزهای تهرانی و شهرستانی با در دست داشتن پلاکاردها و شعارهایی در حمایت از رهبران جنبش سبز تا به این لحظه از روز سیزده آبانی فراموش نشدنی و متفاوت را رقم زده‌اند و این حماسه سبز همچنان ادامه دارد.

دگیریهای خونین و شدید بین مردم و نیروهای سرکوبگربنابه گزارشات رسیده یورشهای وحشیانه علیه مردم بی دفاع در میدان 7 تیر و سایر نقاط تهران ادامه دارد و تا به حال منجر به زخمی شدن دهها نفر شده است و تعداد زیادی دستگیر شده اند.
مردم در میدان 7 تیر قسمت شمالی را بطور کامل در دست گرفته اند و قسمت جنوبی آن در اشغال نیروهای سربکوبگر است. یورشهای وحشیانه و بی سابق نیروهای سرکوبگور به مردم باعث شده که تعداد زیادی از مردم زخمی شوند . نیروهیا وی فقیه با باتون به سر و صورت مردم بی دفاع می زنندو علیرغم اینکه چهرۀ مردم غرق خون است حاضر به ترک محل اعتراضات نیستند و به اعتراضات خود ادامه می دهند. توصیف صحنه های مقاومت و ایستادگی غیر ممکن است.
مردم وقتی آماج حملات نیروهای ولی فقیه قرار می گیرند شعار خامنه ای قاتله ولایتش باطله را سر می دهند. درگیریها تمامی نقاط مرکزی تهران را فرا گرفته است . دهها نفر زخمی و مصدوم شده اند و صدها نفر دستگیر شده اند.همچنین در موارد متعددی صدای تیراندازی به گوش می رسد. و به صورت گسترده اقدام به پرتاب گاز اشک آور زده است.
منازل بر روی مردم باز است و هنگام یورش نیروهای سرکوبگر به آنجا پناه می برند به دستور نیروهای سرکوبگر اکثر مغازه ها تعطیل شده است
مردم به هیچ وجه و به هیچ بهایی حاضر به متفرق شدن نیستند.درگیرها در میدان 7 تیر بسیار شدید می باشد . همچنین در خیابانها کریمخان زند،مفتح،طالقانی ،میدان انقلاب،میدان ولی عصر و سایر نقاط درگیریها ادامه دارد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
فيلم : دو تن از زخمی شدگان، 13 آبان، 4 نوامبر (2 فيلم) - 5

فيلم : گارد ويژه در پی مردم معترض در خيابانها - 6

فيلم : سپاه جنایت می‌کنه، رهبر حمایت میکنه، ۱۳ آبان، تهران
برادر رفته گر محمود بر دار ببر

Regarder cette vidéo dans une nouvelle fenêtre

MUST SEE,Police Brutality Nov 4, ضرب و شتم وحشیانه دختران میهنNov 4, Tehran

ويژه خبرنامه گويا از تظاهرات مردم معترض در ۱۳ آبان (بخش نخست)عکس های ويژه خبرنامه گويا از تظاهرات مردم معترض در ۱۳ آبا

(بخش دوم - با تصاويری از لباس شخصی ها)a.com

عکس های ويژه خبرنامه گويا از تظاهرات مردم معترض در ۱۳ آبان

دانشجویان علم و صنعت احمدی این آخرین پیام است

Modifier la taille du lecteur
Regarder cette vidéo dans une nouvelle fenêtre

13 Aban= لگد مال کردن عکس خامنه ای جلاد توسط مردم

فیلم هاپی از تظاهرات عظيم مردم به پا خاسته تهران

گزارش هایی از از تظاهرات ۱۳ آبان تهران

درگیریهای خونین و شدید بین مردم و نیروهای سرکوبگر
درگیری و دستگیری عدهای از راهپیمایان در نقاطع میدان فردوسی و خیابانهای اطراف

چهار شنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۸ - ۰۴ نوامبر ۲۰۰۹درگیری‌های پراکنده در اجتماعات اعتراضی ۱۳ آبان در تهران
رادیو فردا: گزارش‌های اولیه از تهران در روز چهارشنبه، ۱۳ آبان، حاکی است که به‌رغم هشدار نیروهای امنیتی، تظاهرات این روز بار دیگر به صحنه اعتراض‌های مردمی به حوادث و شرایط پس از انتخابات ریاست جمهوری بدل شده و درگیری‌های پراکنده‌ای در حوالی میدان هفت تیر تهران رخ داده است.
پیشتر مقامات انتظامی و امنیتی ایران هشدار داده بودند که هر گونه شعارهای «انحرافی» در تظاهرات ۱۳ آبان مصداق بی‌نظمی است و با آن برخورد خواهد شد.
گزارش‌ها از تهران همچنین حاکی از اختلال در شبکه تلفن همراه در مناطق مرکزی تهران است.
یک شاهد عینی در حوالی میدان هفت تیر به رادیوفردا گفت که درگیری‌های پراکنده‌ای در حوالی خیابان ایران‌شهر و پل کریم‌خان بین معترضان و نیروهای امنیتی رخ داده است.
این شاهد عینی همچنین از پرتاب گاز اشک‌آور توسط نیروهای امنیتی با هدف متفرق کردن تجمع‌کنندگان خبر داد. نیروهای امنیتی علاوه بر این اقدام به تیراندازی هوایی کرده‌اند.
این شاهد عینی همچنین گفت که برخی از معترضان مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفته‌اند و همچنین برخی از آنها توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند.
این شاهد عینی در گفت‌وگو با رادیوفردا همچنین شرایط منطقه هفت تیر را این گونه توصیف کرد که شرایط امنیتی حلقه به حلقه و خیابان به خیابان به سمت سفارت سابق آمریکا سخت‌تر می‌شود.
وی نیروهای امنیتی را ترکیبی از نیروهای پلیس ضدشورش و نیروهای بسیج عنوان کرد و گفت که درگیری بین مردم و این نیروها زمانی رخ داد که مردم در حال حرکت به سمت میدان هفت تیر بودند، جایی که قرار بود مهدی کروبی، نامزد معترض و از رهبران مخالفان، به راه‌پیمایی امروز بپیوندد.
گزارش‌های برخی از منابع خبری نزدیک به اصلاح‌طلبان حاکی از حضور مهدی کروبی در حوالی میدان هفت تیر است.
پیشتر آقای کروبی اعلام کرده بود که در رور چهارشنبه تظاهرکنندگان را از میدان هفت تیر به سمت سفارت سابق آمریکا در تهران همراهی خواهد کرد.
میرحسین موسوی و محمد خاتمی هم اعلام کرده بودند که در خیابان طالقانی تهران به تظاهرکنندگان خواهند پیوست، گرچه هنوز خبرهای تأییدشده‌ای در زمینه حضور آنها در این راه‌پیمایی منتشر نشده است.

«مهم‌ترین شعار: مرگ بر دیکتاتور»

یک شاهد عینی دیگر به رادیوفردا گفت که مردم از حوالی ساعت ۱۰:۳۰ از ایستگاه‌های مترو به سمت میدان هفت‌تیر رفته‌اند، گرچه ایستگاه‌های متروی دروازه دولت، فردوسی، و هفت تیر بسته است و امکان تخلیه مسافر در آنها وجود ندارد.
این شاهد عینی گفت که از خروجی متروی مفتح در خیابان مفتح شمالی جمعیت همزمان با خروج از ایستگاه در حال شعار دادن بود و اما نیروهای امنیتی پرشماری در بیرون ایستگاه مترو تجمع کرده بودند و اجازه نمی‌دادند که مردم در حال شعار سر دادن و به شکل یکپارچه مسیر راه‌پیمایی را ادامه دهند.
وی گفت که نیروهای امنیتی از لحظه خروج مردم از ایستگاه مترو اقدام به ضرب و شتم و پراکنده کردن راه‌پیمایان می‌کردند، گرچه پس از طی مسافتی معترضان باز هم به شکل یکپارچه و متحد مسیر راه‌پیمایی را ادامه داده‌اند.
این شاهد عینی گفت که مهم‌ترین شعاری که توسط معترضان سر داده می‌شود «مرگ بر دیکتاتور» است و مردم در حال حرکت بین متروی مفتح و متروی هفت تیر دست‌های خود را به علامت پیروزی بالا گرفته‌اند.
وی با بیان این که نیروهای لباس شخصی قابل تشخیص نیستند گفت که شمار نیروهای گارد ویژه بسیار زیاد است و در این میان شمار زیادی از نیروهای موتورسوار در خیابان‌های منتهی به هفت تیر مشاهده می‌شوند که اجازه حرکت مردم به سمت هفت تیر را نمی‌دهند.
شاهدان عینی همچنین به رادیوفردا گفته‌اند که شمار قابل توجهی از تظاهرکنندگان با خود نمادهای سبز به همراه دارند.
گزارش شاهدان عینی از شیراز هم حاکی از آن است که شهروندان معترض شیرازی نیز با سر دادن شعارهای «مرگ بر دیکتاتور» و «یا حسین، میرحسین» به سمت میدان دانشجوی شیراز در حال حرکت هستند و رفته رفته بر شمار آنان افزوده می‌شود.
این گزارش‌ها همچنین از استفاده نیروهای امنیتی از گاز اشک‌آور برای متفرق کردن معترضان حکایت دارد.
تحولات امروز در حالی است که پس از گذشت سی سال از واقعه اشغال سفارت آمریکا که در ایران همواره به عنوان سمبل «مبارزه با استکبار جهانی» یاد می‌شود، برای نخستین بار نیروهای امنیتی شرکت در راه‌پیمایی ۱۳ آبان را منوط به اخذ مجوز کردند و همچنین مقامات پلیس و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به طور جداگانه نسبت به حضور معترضان و سر دادن شعارهای اعتراضی در این راه‌پیمایی هشدار دادند.
در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸، دانشجويان موسوم به «پيرو خط امام» با حمله به سفارت آمريكا در تهران ۵۲ ديپلمات اين كشور را به مدت ۴۴۴ روز به گروگان گرفتند. این اقدام دانشجویان ایرانی باعث قطع رابطه ایران و آمریکا شد و طی سه دهه گذشته همواره باعث تنش در مناسبات میان دو کشور بوده است.
برخی از رهبران این حرکت دانشجویی که از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب هستند، در جریان اعتراض‌های پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری خردادماه، به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» از طریق مشارکت در کودتای مخملی بازداشت شده و در سی‌امین سال این حادثه تاریخی همچنان در زندان به سر می‌برند.

گزارش لحظه به لحظه از تظاهرات عظيم مردم به پا خواسته تهران
آژانس ايران خبر :
تهران 0945: ميدان فردوسي به سمت خيابان قرني كه وزارت آموزش و پرورش در آنجاست به سمت سفارت سابق آمريكا در اختيار نيروهاي قرارگاه ثارالله سپاه هستند .
تهران ساعت 1000: دانشگاه در محاصره انبوه نيروهاي امنيتي است. متروها بسته شده . جمعيت زيادي درميدان هفت تير و خيابانهاي اطراف تجمع راشروع كرده اند .
در همه جا طنين صداي مرگ بر ديكتاتور شنيده ميشود
تهران ساعت 1000: اطراف دانشگاه تهران پر از جمعيت است نيروهاي بسيج و پليس هم زياد هستند. مستمر sms هاي تهديد آميز روي موبايلها ميآيد .مردم گوششان به هيچ تهديد وتمهيد امنيتي بدهكارنيست . مردم قاطعانه روي شعارهاي ضد حكومتي خود ايستاده اند و از مرگ بر ديكتاتور كوتاه نمي آيند .
تهران ساعت1000: در ميدان هفت تير نيروي انتظامي به سمت مردم با گاز اشك اور حمله كردند مردم يك جا نمي ايستند وشعار مرگ برديكتاتور و شعارمرگ برروسيه مي دهند .
تهران ساعت 1000: هزاران نفر از مردم از خيابان طالقاني به سمت سفارت درحال حركتند وشعار مر گ برديكتاتور ميدهند.
تهران ساعت1000: دانشجويان در خروج از دانشگاه تهران شعار مرگ بر ديکتاتور و تا احمدي نژاده هر روز همين بساطه! ميدهند . اطراف دانشگاه درگيري وجود دارد انتظامي ها با دانشجويان درگير شده و مي گويند كه تجمع غيرقانوني است.
تهران ساعت 1040: به دانشجويان صنعتي شريف و تهران كه داخل دانشگاه هستند اجازه خروج داده نميشود ولي صداي مرگ بر ديكتاتور زياد است و در گيري پراكنده بين بسيجيان و دانشجويان ديده ميشود .

--------------
آژانس ايران خبر , تهران ساعت 1040: يك شاهد عيني گفت هم اكنون من بالاي پلي نزديك هفت تير هستم درتمام خيابان هاي شمالي منتهي به هفت تير وكريمخان انبوه جمعيت تظاهرات كننده در حال تظاهرات است و درهرخيابان هزاران نفر تجمع كرده اما مامورين سركوبگر كه بسيار زياد هستند نمي گذارند اين جمعيت در خيابان هاي مختلف به هم پيوند بخورند و با تمام امكانات وتجهيزات شان مانع به هم پيوستن جمعيت انبوه مردم مي باشند .شعارمرگ برديكتاتور در فضاطنين افكنده است .
براي شنيدن شعارهاي ضد حكومتي درهفت تير به قسمت صوت آژانس ايران خبر مراجعه كنيد .
--------------
آژانس ايران خبر : شيراز ساعت 930: درشاهچراغ هزاران نفرجمع شده وشعار مرگ برديكتاتور مي دهند. بين نيروهاي انتظامي ومردم درگيري شده است و ميخواهند يكي از زنان آزاده را دستگير كنند اما جوانان غيرتمند مانع ميشوند .
ميدان علم شلوغ شده است . در فلكه ستاد جمعيت زيادي جمع شده است و مردم شعارعليه دولت ميدهند .
----------
شعارمرگ برديكتاتور در جلوي مسجد دانشگاه تهران
درجلوي مسجد دانشگاه تهران حدود 3 الي 4 هزارنفر جمع شده و مي خواهند ازدرب قدس بيرون بروند اما نيروهاي انتظامي مانع شده, جمعيت باشعارمرگ برديكتاتوربه طرف درب اصلي براي خروج ميروند .

درگیریهای خونین و شدید بین مردم و نیروهای سرکوبگر
بنابه گزارشات رسیده یورشهای وحشیانه علیه مردم بی دفاع در میدان 7 تیر و سایر نقاط تهران ادامه دارد و تا به حال منجر به زخمی شدن دهها نفر شده است و تعداد زیادی دستگیر شده اند.
مردم در میدان 7 تیر قسمت شمالی را بطور کامل در دست گرفته اند و قسمت جنوبی آن در اشغال نیروهای سربکوبگر است. یورشهای وحشیانه و بی سابق نیروهای سرکوبگور به مردم باعث شده که تعداد زیادی از مردم زخمی شوند . نیروهیا وی فقیه با باتون به سر و صورت مردم بی دفاع می زنندو علیرغم اینکه چهرۀ مردم غرق خون است حاضر به ترک محل اعتراضات نیستند و به اعتراضات خود ادامه می دهند. توصیف صحنه های مقاومت و ایستادگی غیر ممکن است.
مردم وقتی آماج حملات نیروهای ولی فقیه قرار می گیرند شعار خامنه ای قاتله ولایتش باطله را سر می دهند. درگیریها تمامی نقاط مرکزی تهران را فرا گرفته است . دهها نفر زخمی و مصدوم شده اند و صدها نفر دستگیر شده اند.همچنین در موارد متعددی صدای تیراندازی به گوش می رسد. و به صورت گسترده اقدام به پرتاب گاز اشک آور زده است.
منازل بر روی مردم باز است و هنگام یورش نیروهای سرکوبگر به آنجا پناه می برند به دستور نیروهای سرکوبگر اکثر مغازه ها تعطیل شده است
مردم به هیچ وجه و به هیچ بهایی حاضر به متفرق شدن نیستند.درگیرها در میدان 7 تیر بسیار شدید می باشد . همچنین در خیابانها کریمخان زند،مفتح،طالقانی ،میدان انقلاب،میدان ولی عصر و سایر نقاط درگیریها ادامه دارد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران


درگیری و دستگیری عدهای از راهپیمایان در نقاطع میدان فردوسی و خیابانهای اطراف
لحظاتی پیش عدهای از راهپیمایان که در میدان فردوسی به صفوف راهپیمایی پیوسته بودند بازداشت شدند. میدان فردوسی از ساعتی پیش بسته شده است و سرکوبگران از گاز اشکاور و باتوم برای متفرق کردن جمعیت استفاده میکنند.
همچین بر اساس گزارشهای شاهدان عینی، درگیریها در میدان هفت تیر ادامه دارد و نیروهای ضد شورش از تیر هوایی برای متفرق کردن جمعیت استفاده کرده است. عدهای از راهپیمایان که به خیابانهای فرعی در میدان هفت تیر پناه برده بودند به شدت مورد ضرب و شتم چماقداران قرار گرفتند و عدهای نیز به ونهای مخصوص هدایت شدند. شاهدان عینی توصیه کردهاند که راهپیمایان از ورود به خیابانهای فرعی خودداری کنند. همچنین بر اساس آخرین گزارشات واصله به موج سبز آزادی، مسیر منتهی به سفارت سابق آمریکا و همچنین خیابانهای منتهی به سفارت روسیه توسط نیروهای کودتاگر بسته شده است. گفتنی است که دانشجویان دانشگاه شریف نیز که از سمت دانشگاه خود به سمت محل راهپیمایی حرکت کرده بودند به جمع راهپیمایان پیوستند.(منبع: فیس بوک)


گزارش شماره سه از تظاهرات ۱۳ آبان تهران
رویداد:
گزارش‌ها حاکیست که محافظان آقای کروبی را حافظت از جان وی، او را از منطقه خارج کرده‌اند. همچنین مراسم دولتی سیزده آبان دقایقی قبل پایان یافت.
یکی از افرادی که امروز در میدان هفت‌تیر تهران حاضر شده بود در گفت‌وگو با خبرنگار مردمک گفت برای متفرق کردن مردم به میزان قابل توجهی از گاز اشک‌آور در میدان هفت‌تیر تهران استفاده شد. این فرد همچنین از بازداشت گسترده تظاهرکنندگان و انتقال آنها به مسجد الجواد واقع در ضلع شرقی میدان هفت‌تیر داد.
همزمان با پخش سخنرانی غلامعلی حداد عادل از شبکه خبر صدای مرگ بر دیکتاتور هواداران جنبش سبز نیز شنیده می شود. به گزارش خبرنگار جنبش راه سبز، صدای مرگ بر دیکتاتور هر از چندگاه در میان سخنان حدادعادل که به طور مستقیم از شبکه خبر پخش می شود شنیده می شود.
سایت ترافیک تهران که به صورت منظم وضعیت ترافیک شهر را منتشر می‌کند در ساعت 12 ترافیک سنگین و اختلال در حرکت را در بسیاری از خیابان های مرکزی شهر تهران نمایش می داد.
با توجه به اینکه تهران معمولا در حوالی ظهر شاهد ترافیک‌های سنگین نیست، آمار سایت ترافیک تهران می‌تواند گویای محورهای دیگری و حضور مردم در خیابان‌ها باشد.

گزارش شماره دو از تظاهرات ۱۳ آبان تهران

هم اکنون نیروهای لباس شخصی و گارد ویژه در نزدیکی میدان فردوسی نیز درگیری های پراکنده ای با مردم دارند و سعی می کنند تا از حرکت آنها به سمت شمال این میدان جلوگیری کنند.
پارلمان‌نیوز نیز دقایقی پیش گزارش داد که "در حالی که لحظه به لحظه بر تعداد مردم حامی جنبش سبز در میدان هفت‌تیر و خیابان‌های اطراف اضافه می‌شود ،نیروهای انتظامی و امنیتی حاضر در محل چندین بار اقدام به شلیک گاز اشک‌آور و تیرهوایی کرده‌اند اما خوشبختانه تا این لحظه درگیری فیزیکی خوشبختانه رخ نداده و تلاش نیروهای حاضر بیشتر برای پراکنده کردن مردم است."
به گزارش خبرنگار رویداد چند نفر در ضلع جنوبی میدان هفت تیر توسط نیروهای ویژه دستگیر شده اند.
گفتنی است مردم حاضر در میدان هفت تیر که در انتظار مهدی کروبی به سر می برند شعارهایی همچون "کروبی زنده باد، موسوی پاینده باد"، "یاحسین میرحسین" سرداده و گاهی نیز یکصدا الله اکبر می گویند. این درحالی است که هر لحظه بر تعداد مردم و جمعیت سبز در این میدان افزوده می شود.
همچنین خبر می رسد در خیابان ایرانشهر به سوی مردم گاز اشک آور شلیک شده است. صدای تیر اندازی همچنین شنیده می شود.
خبر های تایید نشده از حضور کروبی در میان راهپیمایان در میدان هفت تیر حکایت دارد. مردم نیز با شعار "کروبی کروبی حمایتت می کنیم" با مهدی کروبی همراه شده اند.

گزارش شماره یک از تظاهرات ۱۳ آبان تهران

به گزارش خبرنگار رویداد تجمع دانشجویان در داخل دانشگاه تهران از ساعت 9 صبح امروز آغاز شد. دانشگاه به محاصره یگان ضد شورش در آمده است. فریاد مرگ بر روسیه مقابل سفارت سابق آمریکا شنیده می شود.
دانشجویان از دانشگاه تهران با شعار مرگ بر دیکتاتور به سمت محل راهپیمایی در حرکت هستند.فریاد یا حسین ، میرحسین در خیابان انقلاب شنیده می شود.
خیابان های منتهی به سفارت توسط نیروهای انتظامی و نیروهای لباس شخصی مسدود شده است و از حرکت گروه های مردم جلوگیری به عمل آمده است.
بسیاری از پروتکل‌های ارتباطی اینترنت در تهران قطع شده‌اند. از میان این پروتکل‌ها باید به POP3، VPN و https اشاره کرد. همچنین سرویس ایمیل گوگل و مسنجر گوگل متکی به پروتکل ارتباطی https هست از صبح امروز در بسیاری از آی اس پی‌های شهر از کار افتاده است.

درگیری شدید مردم ودانشجویان شيراز با پلیس در میدان پردیس دانشگاه شیراز
آژانس ايران خبر: درشيراز 20نفردستگير شدند , تعدادي زخمي شدند وبيش از100گلوله به سمت مردم شليك شد.
در ساعت 11 صبح روز چهارشنبه در حالی که مراسم حکومتی روز 13 ابان در شاهچراغ تحت تدابیر شدید امنیتی به پایان رسیده بود درمیدان نمازی و الم شیراز حضور بسیار پررنگ نیروهای امنیتی پلیس و لباس شخصی ها دیده می شد که با تجمع مردم در میدان الم و دانشجویان در میدان پردیس ادامه یافت که ناگهان جمعیت مورد هجوم بسیار گسترده بیش از 50 موتورسوار نقاب دار قرار گرفت. بدلیل کوتاهی مسیر و فاصله بین این دو میدان مردم از هر دو طرف در محاصره قرار گرفتند که در اثرآن اقدام به فرار کردند.
حضور لباس شخصی ها که اقدام به تهیه فیلم و عکس از مردم می کردند بسیار مشهود بود .در همین حال تعدادی از دانشجویانی که پلاکاردهای دست سازی به همراه داشتند سریعا دستگیر شدند که همین امر و مقاومت مردم, درگیری را تشدید کرد.
شعار های دانشجویان موجب شلیک هوایی و ضرب و شتم آنان گردید که در این میان بیش از 20 نفر دستگیر شدند که همه توسط نیروهای ضد شورش و پلیس بود و لباس شخصی ها فقط فیلم می گرفتند و تهدید به اسپری و گاز اشک اور می کردند. در اثر حمله ضد شورش به یک دانشجو که مشخص نشد به چه دلیل و با چه وسیله ای بود پیراهن وی پاره و غرق در خون شد که وی توانست از دست ماموران بگریزد .اما یک زخمی دیگر را که با سر و صورت خونین افتاده بود مردم قصد نجات داشتند که با موتور پلیس نقاب دار ضد شورش از محل دور شد. هم اكنون اینترنت جیمیل یاهو و هات میل همگی فیلتر هستند وامكان اطلاع رساني را ازمردم گرفته اند .
***********
کریمخان زند:میدان هفت تیر:پناه بردن مردم به خانه ها/13 آبانرشت:


13 آبان 1388 برابر با 04 نوامبر 2009

۱۳ آبان در تهران یورش وحشیانه نیروهای سرکوبگر به مردم در خیابان مطهر


در حالی که اعتراضات مردمی در تهران ادامه یافته است، نیروهای امنیتی مردم را در خیابان مطهری مورد ضرب و شتم وحشیانه قرار داده و تعدادی را دستگیر کرده اند.
به گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی در ایران، حوالی ساعت چهار بعداز ظهر، هزاران نفر از مردم در خیابان مطهری اقدام به راه پیمائی نمودند و هر لحظه بر تعداد آنها افزوده می شد. جوانان با سر دادن شعار مرگ بر دیکتاتور/ اوباما یا با اونا، یا با باما/ خامنه ای قاتله ولایتش باطله / احمدی خائن... و شعارهای مختلف به راهپیمائی خود ادامه دادند.
نیروهای سرکوبگر سپاه پاسداران، گارد ویژه و نیروی انتظامی به مردم یورش بردند و آنها را آماج باتون های خود قرار دادند. تعدادی از مردم از ناحیه سر و صورت دچار خونریزی شدند. تعداد زیادی از مردم دستگیر و به نقاط نامعلومی منتقل شدند.
پس از یورش مامورین ولی فقیه، مردم به صورت دسته های چند ده نفره در نقاط مختلف به صورت موضعی اقدام به تجمع و شعار دادن کرده و وقتی که مورد تهاجم نیروهای سرکوبگر قرار می گرفتند، گروه دیگر در نقطه ای دیگر اقدام به تجمع و دادن شعاری می کردند.
تا ساعت ۱۷:٣۰ - زمان ارسال این گزارش - اعتراضات بصورت گسترده ادامه داشته و علیرغم یورش های وحشیانه و دستگیری ها گسترده، مردم به تظاهرات ادامه می داده اند.

http://www.youtube.com/watch?v=-M0xHRqvaPM
Modifier la taille du lecteur
Regarder cette vidéo dans une nouvelle fenêtre

Iran Tehran 4 Nov 09 Bolvare keshavarz P14

ایستادگی مردم در برابر سرکوب خونین حکومتی

We're live blogging from Tehran Streets

Tehran,Today 4th Nov.


Photo from Archive

ایستادگی مردم در برابر سرکوب خونین حکومتی

We're live blogging from Tehran Streets

Tehran,Today 4th Nov.


Photo from Archive