۱۳۸۸ بهمن ۲۴, شنبه

بهروز سورن: شعله ای که خاموش نخواهد شد.

خامنه ای قاتل و دستگاه سرکوبش هر روز و با گذشت تاریخچه جنبش همگانی بر عیار مضحک گفتار و کردار خود میافزایند و آن میکنند که سلف آنان محمدرضا پهلوی دیکتاتور کرد و سودی جز شنیدن صدای انقلاب نیافت. جنبش حق طلبانه مردم را وابسته به خارج و فریب خورده و.... مینامند و شعار مرگ بر دیکتاتور و زنده باد آزادی – زندانی سیاسی آزاد باید گردد و ... را ره آورد بیگانگان مینامند. اما دیکتاتور ها آرام نخواهند خفت و هراس از اعتراضات مردمی آنان را یک لحظه در اسایش نخواهد گذاشت

.............................

بار دیگر و به بهانه فرا رسیدن سالروز قیام مردمی بهمن 57 مردم ایران در تهران و سایر شهرستانها اعتراض خود را به حاکمیت استبداد نشان دادند و با حضور در خیابانها مهر باطلی مجدد بر پرونده مشروعیت دورغین آنان کوبیدند. امواج اعتراضی وسیع و پراکنده مردمی که در بسیاری از نقاط تهران از جمله امیرآباد و صادقیه - بلوار فردوس – آریا شهر – میدان انقلاب – حوالی پارک لاله – ملاصدرا – خیابان بهبودی و شلیک گاز اشک آور و گلوله رنگی و رگبار هوائی برای شناسائی معترضین و همچنین دستگیری های وسیع در اصفهان - شهر کرد و شیراز - اهواز و..... همه و همه بیانگر انست که این امواج ارام نخواهند گرفت و تا نیل به ازادی و حاکمیت حقوق انسانی از پای نخواهند نشست.

خامنه ای قاتل و دستگاه سرکوبش هر روز و با گذشت تاریخچه جنبش همگانی بر عیار مضحک گفتار و کردار خود میافزایند و آن میکنند که سلف آنان محمدرضا پهلوی دیکتاتور کرد و سودی جز شنیدن صدای انقلاب نیافت. جنبش حق طلبانه مردم را وابسته به خارج و فریب خورده و.... مینامند و شعار مرگ بر دیکتاتور و زنده باد آزادی – زندانی سیاسی آزاد باید گردد و ... را ره آورد بیگانگان مینامند. اما دیکتاتور ها آرام نخواهند خفت و هراس از اعتراضات مردمی آنان را یک لحظه در اسایش نخواهد گذاشت. در این میان اما توده ها بمرور و به تجربه عینی خود در خواهند یافت که اعتراضات انسانی آنان که هیچگاه با خشونت همراه نبوده است همیشه و همواره از جانب نیروهای سرکوب رژیم و تحت هدایت مستقیم رهبری با قصاوت و وحشی گری هر چه تمامتر مواجه گشته است و دیر نخواهد بود که دستهای پرتوان آنان آهنگ مقابله با مزدوران حکومتی خواهد کرد و تومار بیداد آنان را درهم خواهد پیچید. در واقع امر ایران ابستن حوادثی است که حکومتیان نمیتوانند با سلاح سرکوب در برابر آن بایستند و مردم کشورمان نیز آمادگی لازم برای تغییرات بنیادین را در حوزه سیاست یافته اند. این مشخصات برهانی است بر عدم پذیرش هرگونه مصالحه و ساخت و پاخت از سوی رهبران شناخته شده سبز که در هراس رادیکالیزه شدن جنبش بسر میبرند و هر از گاهی روانشناسی سازش و سکوت را با اطلاعیه ها و مصاحبه های خود ارزیابی میکنند.

اما یک چیز مسلم است که چاره حکومت با راه اندازی دکه های صلواتی و کیک و عرضه بیشمار ساندیس و... دوا نخواهد شد و مردم ایران از این پس هرگونه مناسبتی را میدان اعتراض به حاکمیت مذهبی و استبدادی مبدل خواهند کرد.

پرتوان باد!

11.2.2010

دستگیری 21 زن فعال

در هفته منتهی به 22 بهمن، حداقل 21 زن فعال در حوزه های مختلف خبری، هنری، فمینیستی و... بازداشت شدند

مدرسه فمینیستی: در هفته منتهی به 22 بهمن در پی دستگیری های گسترده، حداقل 21 زن فعال در حوزه های مختلف خبری، هنری، فمینیستی و... بازداشت شده اند از جمله: نیلوفر لاری پور، نوشین جعفری، مهسا جزینی، سمیه مومنی، مریم قنبری، زینب کاظم خواه، نازنین فرزان جو، بهار تراکمه، حمیده قاسمی، بنفشه دارالشفایی و جمیله دارالشفایی، سعیده میرزایی، ماه فرید منصوریان، پروین کهزادی، ملودی محمودی زنگنه، الهام احسنی، مریم کریمی، نازنین حسن نیا، سحر قاسمی نژاد، گلناز توسلی؛ تارا سپهری‌فر و... بازداشت شده اند. لازم به ذکر است بهار تراکمه پس از سه روز آزاد شده است.

اما پیش از آن نیز در روزهای پس از حوادث روز عاشورا، تعدادی از فعالان جنبش زنان و جنبش دانشجویی، و فعالان مدنی و نیز زنان روزنامه نگار بازداشت شده بودند، از جمله منصوره شجاعی، زهره تنکابنی، بدرالسادات مفیدی، مهین فهیمی، لیلا توسلی، نوشین عبادی، نسرین وزیری، نیلوفر هاشمی آذر، آتیه یوسفی، بهاره هدایت، نفیسه اصغری، مریم ضیاء، مهسا حکمت، پریسا کاکایی، فروغ میرزایی، سارا توسلی، پروانه راد، زویا حسنی، نگین درخشان، سولماز علیمرادی، مهرانه آتشی، سمیه عالمی، لیلی فرهادپور، فرزانه زینالی و... که از میان این زنان، آتیه یوسفی، نوشین عبادی، نسرین وزیری، زویا حسنی و ناهید کوه شکاف، سولماز علیمرادی، مهسا حکمت، منصوره شجاعی، زهره تنکابنی، مهین فهیمی، فروغ میرزایی و پروانه راد، به تدریج از زندان آزاد شده اند.

اما در طی 8 ماه گذشته از میان زنان دستگیر شده حوادث پس از حوادث انتخابات، هنوز تعدادی از زنان در بازداشت بسر می برند از جمله شیوا نظرآهاری، آذر منصوری، سمیه رشیدی، زهرا جباری، کبری زاغه دوست، عاطفه نبوی، شبنم مددزاده، مهدیه گلرو و... اشاره کرد که برای برخی از آنان احکامی صادر شده است. از جمله می توان به شبنم مددزاده اشاره کرد که به تازگی به ۵ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان رجایی‌شهر محکوم شده است.

21 تن دیگر در جریان دستگیری های هفته منتهی به 22 بهمن بازداشت شداند

نوشین جعفری، خبرنگار روزنامه اعتماد بازداشت شد

به گزارش سایت جرس نوشین جعفری خبرنگار فرهنگی اعتماد بازداشت شد.

بنا به این گزارش ماموران امنیتی روز 14 بهمن ماه، چهارشنبه شب با حضور در منزل خانم جعفری وی را بازداشت کردند.

نوشین جعفری که بیست و دو سال سن دارد در ماه های پس از انتخابات ریاست جمهوری هیچ گونه فعالیت سیاسی نداشت و صرفا به فعالیت در حوزه مسایل فرهنگی و ادبی می پرداخت. بنابراین گزارش،هنوز از محل بازداشت وی اطلاعی در دست نیست.

بهار تراکمه بازداشت شدند

کلمه: بهار تراکمه فرزند یونس تراکمه نویسنده و منتقد ادبی روز 14 بهمن ماه بازداشت شد. به گزارش خبرنگار کلمه، پیش از این پسر این نویسنده دستگیر شده بود. اردوان تراکمه پسر یونس تراکمه در رشته سینما تحصیل می‌کند و چند فیلم مستند ساخته که بعد از عاشورا بازداشت شده بود. بهار تراکمه که شب گذشته (14 بهمن ماه) دستگیر شد بیست و پنج سال دارد.

خبر تکمیلی: بهار تراکمه سه روز بعد یعنی 17 بهمن ماه آزاد شد.

مريم قنبری، وکيل دادگستری، بازداشت شد

کميته گزارشگران حقوق بشر- مريم قنبری وکيل دادگستری و از فعالان حقوق زنان امروز، 19 بهمن ماه در ساعت ۳ صبح در منزلش توسط ماموران امنيتی بازداشت شد.

مامورين امنيتی ابتدا زنگ همسايه ها را زده و از اين طريق وارد ساختمان شده و سپس در منزل مريم قنبری را زده اند. وسايل مريم قنبری منجمله کامپيوتری را نيز با خود برده اند.

از اتهام مريم قنبری اطلاعی در دست نيست. وی جزو ده ها بازداشت شده ی چند روز اخير و چندمين وکيل بازداشت شده پس از وقايع انتخابات است. از ديگر وکلای بازداشت شده ميتوان از فروغ ميرزايی نام برد.

مهسا جزینی، روزنامه نگار و فعال حقوق زنان بازداشت شد

تا آزادی روزنامه نگاران زندانی - بنا بر خبرهای دریافتی مهسا جزینی از همکاران روزنامه ایران (بخش اصفهان) روز 18 بهمن ماه در این شهر بازداشت شده است. جزینی از فعالان حقوق زن و از همکاران کمپین یک میلیون امضا نیز بوده است.

ر مهسا جزینی گفته است که نمی داند دخترش به چه جرمی دستگیرشده ولی مامورانی که وی را دستگیر کردند به او حکمی را نشان دادند که درآن به علت دستگیری اشاره شده بودکه « ما در شوک به سر می بریم. او فعالیت غیرقانونی نداشت که به خاطرآن بخواهد دستگیر شود. امیدوارم به زودی آزاد شود چون از وقتی دستگیر شده من تمرکزم را از دست داده ام.»

نیلوفر لاری‌پور شاعر، ترانه‌سرا و خبرنگار نشریه چلچراغ بازداشت شد

تا آزادي روزنامه نگاران زندانی - نیلوفر لاری‌پور شاعر، ترانه‌سرا و خبرنگار نشریه چلچراغ روز 13 بهمن ماه بازداشت شد.

خواهر نیلوفر لاری‌پور در گفتگو با «پارلمان‌نیوز»، با تایید خبر بازداشت خواهرش، گفت:«شب گذشته ماموران با خواهرم در منزل حاضر شده و کیس کامپیوتر او و یکسری وسایلش را بردند.»

وی با بیان اینکه برخورد ماموران بسیار محترمانه و خوب بود اظهار امیدواری کرد :هر چه زودتر مشکل نیلوفر حل شده و به خانه برگردد. یکی از همکاران لاری‌پور نیز در گفتگو با پارلمان‌نیوز، تاکید کرد:« ساعت ۶:۳۰ دقیقه روز گذشته از وزارت اطلاعات با نیلوفر تماس گرفته شد و از او خواستند تا ساعت ۷ به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات برود. او هم به درخواست وزارت اطلاعات به مرکز مورد نظر مراجعه کرد اما علی‌رغم اینکه به او گفته بودند فقط قرار است چند سئوال پرسیده شود او بازداشت شد.»

وی در خصوص فعالیت‌های خبری لاری‌پور گفت:«ایشان مسئول صفحه ترانه‌های مجله هستند که بیشتر در مورد ترانه‌های مذهبی و ریشه آن در ایران باستان مطلب می‌نوشته است.» وی تاکید کرد:« نیلوفر هیچ گونه فعالیت سیاسی و حزبی نداشته و حتی مطالب وبلاگی او نیز در خصوص مسایل مذهبی و دین بوده است.» وی خاطر نشان کرد:« تنها فعالیت سیاسی لاری پور مربوط به دوران انتخابات و تبلیغات بوده که برای آقای موسوی تبلیغ می‌کرد.» نیلوفر لاری پور از خبرنگاران نشریه چلچراغ است.

سمیه مومنی روزنامه نگار و از فعالان کمپین یک میلیون امضاء بازداشد شد

ابه گزارش کمیته ی گزارشگران حقوق بشر سمیه مومنی روزنامه نگار و از فعالان کمپین یک میلیون امضا نیز بامداد روز 18 بهمن در منزل خود بازداشت شده است.

بر اساس این گزارش، وي ساعت 3 صبح در منزل خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. از محل نگهداری این روزنامه نگار اطلاع دقیقی در دست نیست.

بازداشت دختر دانشجو: نازنین فرزانجو، نازنین حسن نیا و سحر قاسمی نژاد

سایت فعالان حقوق بشر در ایران: صبح روز سه شنبه 13 بهمن ماه نیروهای امنیتی، نازنین فرزانجو، یک دانشجو و مدافع حقوق بشر را بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل کردند.

به گزارش واحد اندیشه و بیان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نازنین فرزانجو، دانشجوی مترجمی زبان فرانسه و از همکاران مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران صبح روز جاری مورخ 13 بهمن ماه در منزل شخصی خود در مهرشهر کرج، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل شد. از دلایل بازداشت و سرنوشت نامبرده پس از دستگیری کماکان اطلاعی در دست نیست.

به گزارش سایت جرس: بامداد امروز، چهارشنبه 14 بهمن ماه، نازنین حسن نیا و سحر قاسمی نژاد بازداشت شدند. حوالی ساعت 4 صبح امروز ماموران با حضور در خانه این دو تن آنها را بازداشت و وسایل شخصی آنها از جمله کیس کامپیوتر، کتاب و.. آنها را با خود بردند. سحر قاسمی ژاد متولد سال 62 است پدرش از جمله افرادی است که در دهه 60 اعدام شد. گفتنی است این دو تن عضو هیچ گروه و جریانی نبوده اند.

مريم کريمی و گلناز توسلی دو دانشجوی دیگر بازداشت شد

امريم کريمی (دانشجوی ورودی ۸۵ مهندسی شيمی) پس از مراجعه به دفتر پيگيری وزارت اطلاعات بازداشت شدند.

مريم کريمی هفته گذشته به حراست دانشگاه احضار شده بود و کارمندان حراست به وی گفته بودند که بايد به دفتر پيگيری وزارت اطلاعات مراجعه کند. وی عصر روز چهارشنبه 14 بهمن به دفتر پيگيری مراجعه کرد و پس از آن بازداشت شد.

همچنین گلناز توسلی (دانشجوی دانشکده هنر دانشگاه آزاد) نیز بازداشت شده است.

زینب کاظم خواه، خبرنگار بازداشت شد

زينب کاظم خواه خبرنگار يک خبرگزاری دولتی ساعت ۳ بامداد امروز يکشنبه 18 بهمن ماه با مراجعه ۹ تن از ماموران وزارت اطلاعات به محل سکونت اش، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

ماموران وزارت اطلاعات در مراجعه به منزل اين خبرنگار با نشان دادن حکمی که اتهام ايشان را شرکت در تجمعات نوشته بود بازداشت شده است. ماموران امنیتی کليه لوازم شخصی وی را نیز ضبط کردند.

جمیله دارالشفایی و بنفشه دارالشفایی، دو هنرمند، بازداشت شدند

جمیله دارالشفایی، فیلمنامه‌نویس و بنفشه دارالشفایی، مدرس موسیقی، پنجشنبه 15 بهمن ماه به دفتر پی‌گیری وزارت اطلاعات احضار و کمی بعد به زندان اوین منتقل شدند.

وزارت اطلاعات پس از احضار جمیله دارالشفایی از او خواست تا با خانواده خود تماس بگیرد و از خواهر، پدر و مادرش بخواهد تا به اداره اطلاعات بروند.

ماموران وزارت اطلاعات پس از چند ساعت بازجویی از آنها، دو دختر این خانواده را بازداشت کردند.

پیش از این سه عضو دیگر این خانواده هم بازداشت شده بودند که دو تن از آنها جمعه آزاد شدند.

بازداشت حمیده قاسمی، دانشجوی دانشگاه تهران

رهانا – زندانیان: بازداشت این دانشجو در حالی صورت گرفته است که تا ظهر امروز خانواده‌ی این دانشجو، در جریان بازداشت فرزندشان قرار نداشتند. هنوز از اتهام حمیده قاسمی و علت بازداشت وی اطلاع دقیقی در دست نیست.

بازداشت سعیده میرزایی از فعالین حقوق کودکان

خبرگزاری هرانا- در طی روزهای گذشته 2 تن از فعالین حقوق کودک دستگیر و به نقطه نامعلومی منتقل شدند. به گزارش فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، روز 7 بهمن ماه فعال حقوق کودک خانم سعیده میرزائی 25 ساله فوق لیسانس شیمی از دانشگاه تهران و از فعالین ان. جی . او . دنیایی بهتر که در حال کمک کردن به کودکان کار و خیابانی بود توسط مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و به نقطه نامعلومی منتقل شد.

بازداشت ماه‌فريد منصوريان معمار، فعال محيط زيست

طبق خبر دريافتی، نيمه شب ۱۹ بهمن‌ماه، هم‌زمان با موج جديد بازداشت‌ها، خانم ماه‌فريد منصوريان معمار، از فعالان محيط زيست، در منزل مسکونی خود بازداشت شد.

به گفته‌ی همسر وی، ماموران يک حکم کلی برای بازداشت فله‌ای به وی نشان داده و پس از تفتيش خانه و برداشتن مقداری از لوازم شخصی‌اش، او را به نقطه‌ی نامعلومی بردند.

ماه‌فريد منصوريان معمار، ۵۵ سال دارد و پيش از اين نيز در دهه‌ی ۶۰ به مدت شش سال در زندان بوده‌است.

دستگیری پروین کهزادی و همسرش دو فعال ملی - مذهبی در خوزستان

ماموران وزارت اطلاعات با مراجعه به منزل مسعود لدنی در اهواز، وی و همسرش پروین کهزادی را بازداشت کردند. به گزارش جرس، ماموران یکشنبه شب پس از جستجو و تفتیش منزل و به همراه بردن کامپیوتر و برخی جزوات و ... این دو فعال ملی - مذهبی را دستگیر کرده و با خود بردند.

آقای لدنی و همسرش دارای یک فرزند هستند که در مدرسه ابتدایی تحصیل می کند. آنها تاکنون هیچ تماسی با خانواده خود نداشته اند و خبری از وضعیت آنها در دست نیست.

ملودی محمودی زنگنه، آهنگساز دستگیر شد

به گزارش رادیو فردا ملودی محمودی زنگنه، آهنگ ساز و ترانه سرا، از ديگر بازداشت شدگان روزهای اخير است که طی روزهای 17 تا 20 بهمن ماه دستگیر شده اند.

الهام احسنی و برادرش نادر احسنی، فعال دانشجويی بازداشت شدند

بنابه کميته ی گزارشگران حقوق بشر الهام احسنی و برادرش نادر احسنی فعال دانشجويی در شامگاه ۱۹ بهمن در منزل خود به بازداشت نيروهای امنيتی در آمدند. از دليل بازداشت الهام احسنی، اطلاعی در دست نيست. مامورين امنيتی در پاسخ به علت بازداشت، حوادث اخير را به عنوان دليل ذکر کرده اند.

تارا سپهری‌فر، دبير انجمن اسلامی دانشگاه شريف، بازداشت شد

ميزان ـ يکی از فعالين دانشجويی دانشگاه شريف بازداشت شد.

تارا سپهری فر ورودی ۸۴ مهندسی شيمی و دبير انجمن اسلامی دانشگاه شريف بازداشت شد. هنوز هيچ اطلاعی از محل نگهداری و علت بازداشت اين دانشجو در دست نيست.

وی در تيرماه سال جاری و در حوادث پس از انتخابات نيز به همراه نريمان مصطفوی در اطراف مسجد قبا بازداشت شده بود.

24بهمن: 70 ويدئوکليپ از 22 بهمن .roshangari.net/

.roshangari.net
http://www.youtube.com/watch?v=SKy7en77TzI
http://www.youtube.com/watch?v=yocr3mpX4LM
http://www.youtube.com/watch?v=RC5ga4LotQQ
http://www.youtube.com/watch?v=2YV1kUGfO2s
http://www.youtube.com/watch?v=PVBwNzJTDMg
http://www.youtube.com/watch?v=LXRPnoiNT8s
http://www.youtube.com/watch?v=Iw2NG451pBk
http://www.youtube.com/watch?v=pdDAd4utQgM
http://www.youtube.com/watch?v=a0376JQ0Mfs
http://www.youtube.com/watch?v=qhTkQ1MZPuE
http://www.youtube.com/watch?v=4TdE7M3VXfQ
http://www.youtube.com/watch?v=x3VKTX4KMfM
http://www.youtube.com/watch?v=ZFlc1ksxq78
http://www.youtube.com/watch?v=ds8-I2JaB7E
http://www.youtube.com/watch?v=UydrbkDuGWE
http://www.youtube.com/watch?v=kR9cnYtbUHo
http://www.youtube.com/watch?v=e1CaPVVZYVo
http://www.youtube.com/watch?v=u2lnJ-_ecTc
http://www.youtube.com/watch?v=oV-Wq0jwO84
http://www.youtube.com/watch?v=nscx70_YfGw
http://www.youtube.com/watch?v=PEQdoqadrYs
http://www.youtube.com/watch?v=yrPgWtWGeeg
http://www.youtube.com/watch?v=tvzzB3sPDrM
http://www.youtube.com/watch?v=ja0qDrfvqp0
http://www.youtube.com/watch?v=A2eiodkA_I8
http://www.youtube.com/watch?v=IKjlROmdpes
http://www.youtube.com/watch?v=IUOXGhKjMOQ
http://www.youtube.com/watch?v=s1bFpGfmSAI
http://www.youtube.com/watch?v=oRIXibQQR8s
http://www.youtube.com/watch?v=JzTFg4lzeh0
http://www.youtube.com/watch?v=woXvGU9-oTI
http://www.youtube.com/watch?v=uIuyYqmuTpo
http://www.youtube.com/watch?v=5Px0TL888xc
http://www.youtube.com/watch?v=Fd4FRQXiwzc
http://www.youtube.com/watch?v=8yO_gc02yyM
http://www.youtube.com/watch?v=KpAoXRjSQi8
http://www.youtube.com/watch?v=6U84XfG2wjY
http://www.youtube.com/watch?v=vVtS7N1v9Ps
http://www.youtube.com/watch?v=TlmOYPIyX-Q
http://www.youtube.com/watch?v=8hIx46bUk8g
http://www.youtube.com/watch?v=JuD1ekh7RBE
http://www.youtube.com/watch?v=bVI_JNoEgbg
http://www.youtube.com/watch?v=tSq_bNNI1HQ
http://www.youtube.com/watch?v=pG50J8w-0vw
http://www.youtube.com/watch?v=ACnono5tsAk
http://www.youtube.com/watch?v=TbUD7Ox9Puc
http://www.youtube.com/watch?v=_UUqn-TpGEU
http://www.youtube.com/watch?v=gXEChfMqwnk
http://www.youtube.com/watch?v=Zy9UqLOGvWs
http://www.youtube.com/watch?v=4LWmOsawH_k
http://www.youtube.com/watch?v=_4y0PmvtqR4
http://www.youtube.com/watch?v=qJyscZsFUhE
http://www.youtube.com/watch?v=u2wp5umWHYs
http://www.youtube.com/watch?v=eJii2wyY60E
http://www.youtube.com/watch?v=vPnQ4bwEjLA
http://www.youtube.com/watch?v=UV4-QmSa8Hk
http://www.youtube.com/watch?v=iYtXg80QQPs
http://www.youtube.com/watch?v=3_zteX9MF1U
http://www.youtube.com/watch?v=cjZm22bl0VI
http://www.youtube.com/watch?v=iSCE37MFbJk
http://www.youtube.com/watch?v=cjZm22bl0VI
http://www.youtube.com/watch?v=xigzadlxogg
http://www.youtube.com/watch?v=8Myzfx9BvPs
http://www.youtube.com/watch?v=OAAweYzkRYs
http://www.youtube.com/watch?v=FYHX-v7BIbI
http://www.youtube.com/watch?v=lg_kPehhwDI
http://www.youtube.com/watch?v=EvN2HPBgcdg
http://www.youtube.com/watch?v=lg_kPehhwDI
http://www.youtube.com/watch?v=FYHX-v7BIbI
http://www.youtube.com/watch?v=EvN2HPBgcdg

0

راي دادگاه شعبه 17پاريس در رابطه با شكايت احسان نراقي....گزارش سيماي آزاديراي دادگاه شعبه 17پاريس در رابطه با شكايت احسان نراقی

سيماي آزادي 88.11.22
پرونده سازي و شكايت وزارت بدنام اطلاعات آخوندها در فرانسه عليه ايوبونه و مقاومت ايران, بخاطر افشاي مزدوران و شبكه اطلاعات آخوندي در دادگاه پاريس شكست خورد.

شعبة 17 دادگاه جنحة پاريس, شكايت مزدوران: جهانگير شادانلو, منوچهر شلالي و احسان نراقي را در اينباره كه در كتاب ايو بونه بنام « واواك در خدمت آيت الله ها»
به غلط به مزدوري براي اطلاعات آخوندها متهم شده اند, رد كرد و مزدوري آنان براي اطلاعات بدنام آخوندها مسجل گرديد. شكايت مزدوران از سوي شماري از همدستان رژيم و اطلاعات بدنام آن در فرانسه و يك سرويس فرانسوي كه در پشت پروندة ننگين17 ژوئن قرار داشت مورد حمايت قرار گرفته بود.
اين يك ضربه خورد كننده و بي سابقه به وزارت بدنام شكنجه و جاسوسي رژيم ولايت فقيه به لحاظ سياسي و بين المللي است. فاكتور هزينه ها و درخواستهاي مكرر احسان نراقي براي دريافت پول از احمدي نژاد در مبارزه عليه مجاهدين در دادگاه برملا شد. به نحوي كه احسان نراقي آلت دست بدنام اطلاعات آخوندها تاب نياورد و به عربده كشي پرداخت كه منجر به اخراج او از صحنه دادگاه به دستور قاضي در روز 18 دسامبر(27 آذرماه 1388) شده بود.
طبق حكم دادگاه كه روز پنجشنبه 22 بهمن در شعبه 17 دادگاه جنحة پاريس, عطف به شكايت جهانگير شادانلو, منوچهر شلالي و احسان نراقي مبني بر انكار مزدوري براي اطلاعات آخوندها منَدرج در كتاب آقاي ايو بونه, قرائت گرديد:
-دادگاه شكايت مزدور جهانگير شادانلو , شكايت مزدور منوچهر شلالي, و شكايت مزدور احسان نراقي در اينباره را رد كرد و به اين ترتيب مزدوري آنان براي اطلاعات بدنام آخوندها به لحاظ قضايي مُسجل گرديد. مزدوران در مجموع 345 هزار يورو خسارت علاوه بر هزينة دادگاه طلب كرده بودند
مزدور احسان نراقي 7 مورد شكايت از مندرجات كتاب ايو بونه ارائه داده و بخاطر اين هفت فقره, ادعاي 115 هزار يورو خسارت علاوه بر پرداخت هزينة دادگاه از سوي مؤلف و ناشر كتاب «واواك در خدمت آيت الله ها» به عمل آورده بود.
-دادگاه پاريس, شكايت احسان نراقي مهرة شناخته شدة ساواك شاه و خدمتگزار اطلاعات رژيم ولايت فقيه را در مورد اينكه وي عامل اطلاعات آخوندي شناخته شده است را افترا ندانست و رد كرد.
- دادگاه، شكايت احسان نراقي و انكار او را در مورد اينكه عضو ساواك رژيم شاه نبوده است، مردود شناخت و رد كرد.
-دادگاه، شكايت احسان نراقي و انكار او درمورد تاييد شكنجه عليه مجاهدين و مبارزين ايراني را مردود شناخت و رد كرد.
-دادگاه، شكايت و انكار احسان نراقي در مورد تاييد فتواي خميني به قتل سلمان رشدي را مردود شناخت و رد كرد.
- دادگاه، همچنين شكايت و انكار احسان نراقي در مورد اينكه به توصيه رژيم آخوندي به خدمت يونسكو در آمده است ، را مردود شناخت و رد كرد .
به اين ترتيب دادگاه مزدوري احسان نراقي براي ساواك شاه و اطلاعات شيخ و همچنين تاييد شكنجه مجاهدين و تاييد فتواي قتل سلمان رشدي و نفوذ دادن او به يونسكو توسط رژيم آخوندي را غيرقابل انكار شناخت.
-دادگاه فقط دو فقره از هفت فقره شكايت او را كه در شكنجة رواني مجاهدين دست نداشته و او نبوده است كه افرادي را براي شهادت دادن عليه مجاهدين نزد يك سرويس فرانسوي شناخته شده برده است, وارد دانست و بخاطر آن از آقاي بونه خواست يك يورو به طور سمبليك به او بپردازد و از شركت ناشر كتاب نيز خواست كه توضيحي در همين رابطه منتشر نمايد. متعاقباً وكيل ايوبونه و شركت ناشر اعلام كردند كه در همين دو مورد هم استيناف خواهند خواست و مطمئن هستند كه در دادگاه بعدي, صحت همين دو مورد نيز به اثبات ميرسد.

دادگاهي كه در پي شكايت احسان نراقي عليه روشنگري اقاي ايوبونه دركتاب واواك درخدمت ايت الله ها، تشكيل شد، درعمل به صحنة محاكمه وافشاي احسان نراقي وشبكة وزرات اطلاعات آخوندي تبديل شد.
در دادگاه پاريس احسان نراقي در برابر ارائه اسناد ارائه شده، به دريوزگي خوداز پاسدار احمدي نژاداعتراف كردو پذيرفت كه طي نامه خود به احمدي نژاد، خواستار پرداخت هزينه دادگاه وحق الوكاله وكيل خود شده است.

اسناد بدست آمده از دفتر احمدي نژاد نشان داد كه نراقي حق الوكاله وكيل خود وهزينه هاي دادگاه را از«رياست محترم دبيرخانه رياست جمهوري» مطالبه كرده بود.

اسناد علني ارائه شده دردادگاه، نشان دادند كه ايرانيان از همه تمايلات سياسي ترديدي در اين ندارند كه احسان نراقي يك مزدور شناخته شده هر دو ديكتاتوري شيخ وشاه است.

وقتي نراقي در برابر اظهارات روشن شهود و اسناد ومدارك متقن ارائه شده رسواشد، در صحنه دادگاه به عربده كشي پرداخت, رييس دادگاه خطاب به نراقي گفت: «يا ساكت شو، يا دادگاه را ترك كن!» پس از آن، گاردهاي حفاظتي دادگاه احسان نراقي را از دادگاه بيرون بردند.
سه تن از مزدوران وزارت اطلاعات كه روز اول همراه با نراقي به دادگاه آورده شده بودند، با ديدن صحنه هاي فضاحت وافشاي شبكه وزارت اطلاعات, صحنه دادگاه را ترك كردندوديگر بازنگشتند.

حكم دادگاه پاريس در تاييد روشنگريهاي كتاب واواك درخدمت ايت الله ها، و مزدوران مربوطه, يك ضربه كوبنده قضايي وحقوقي بر دستگاه اطلاعاتي فاشيسم مذهبي است كه درصحنه سياسي و بين المللي به عنوان بانكدار مركزي تروريسم و حكومتي منفور ومبتني برصدوربنيادگرايي وتروريسم شناخته مي‌شود.
آقاي ايو بونه، دولتمرد شناخته شده فرانسوي، كه سالها استاندار و نماينده مجلس ملي فرانسه بوده و در دوران رياست جمهوري فرانسوا ميتران، رياست سازمان ضد جاسوسي فرانسه را برعهده داشته است،
ياد آوري مي كنيم كه دركتاب «واواك درخدمت ايت الله ها» آقاي بونه ضمن افشاي شبكه وزارت اطلاعات، زواياي سياست صدور بنيادگرايي و تروريسم ديكتاتوري آخوندها را آشكارمي كند و مي نويسد: در آمريكا, در كانادا, در فرانسه, در آلمان, در آرژانتين, وزارت اطلاعات ودستگاه امنيتي رژيم ايران در همه جبهه ها, به مداخله دست مي زند. واواك از تجربه ساواك بهره مي برد و در پي نابود كردن مقاومت و بطور خاص سازمان مجاهدين خلق ايران است..
كتاب «واواك در خدمت آيت الله ها» فاش مي كند كه بدليل حضور خانم مريم رجوي در فرانسه, اساس فعاليت دستگاه جهنمي اطلاعات آخوندها و عوامل آن عليه مقاومت ايران متمركز شده است. اين كتاب بطور خاص نقش احسان نراقي شاه مهره وزارت اطلاعات و شماري ديگرازعوامل اطلاعات آخوندي درفرانسه را افشا كرده است.

دادگاه پاريس (شعبه17) در روزهاي 17 و18 دسامبر2009 (26 و27 آذر 1388) ، صحنه يك رويارويي آشكار با دستگاه جاسوسي و اطلاعاتي نظام جبار ولايت فقيه ووزارت اطلاعات آخوندي بود كه طي ساليان براي حفظ نظام ولايت فقيه، با صرف هزينه هاي هنگفت ميلياردي، به كار جاسوسي وترور و انتشار اطلاعات دروغ و شيطان سازي عليه مقاومت ومخالفان رژيم اهريمني آخوندها مشغول بوده است.
در جلسات دادگاه, درحالي كه وكيل برجسته فرانسوي تيري لوي با استدلالات حقوقي از آقاي ايوبونه دفاع مي كرد، همكاران سابق آقاي بونه ژنرال سيلورزان مدير كل سابق د.ژ.اس.او (مديريت كل امنيت خارجي فرانسه) وآقاي ميشل اولاس معاون سابق د. اس. ت با تسلطي كه به مقولات اطلاعاتي داشتند به دادگاه نشان دادند كه برحسب تعاريف علمي وفني اطلاعاتي، احسان نراقي ودو نفر ديگر عامل اطلاعات ودستگاه جاسوسي اخوندها هستند.
وكيل تيري لوي, احسان نراقي را در مورد نامه اي كه او در خرداد سال گذشته به احمدي نژاد نوشته بود مورد سوآل قرارداد. نراقي اعتراف كرد كه به احمدي نژاد نامه نوشته وچون سفارت ايران در پاريس براي هزينه هاي دادگاه به او جواب نداده است, او براي گرفتن هزينه هاي دادگاه وحق الوكاله وكيلش به احمدي نژاد نامه نوشته است.
آقاي لوي هم چنين احسان نراقي را در مورد سندي كه احسان نراقي خطاب به «رياست محترم دبيرخانه رياست جمهوري» رژيم نوشته و سهم خودش از آن پول را مشخص كرده بود نيز مورد پرسش قرارداد. دراين جا بود كه احسان نراقي، از ارائه اين سندهاي سري توسط وكيل ودادگاه و از رسوا شدن خود، به خشم آمد وبا اذعان به واقعيت مزدوريش، فرياد زد «احمدي نژاد رييس جمهور كشور من است و من بايد به او نامه بنويسم».
با اشاره به همين واقعيت بود كه وكيل تيري لوي در بخش ديگري از سخنان خود به وكيل مدافع احسان نراقي گفت: اين ننگ است كه حق الوكاله شما را احمدي نژاد ميپردازد.
تيري لوي وكيل برجسته فرانسوي در محضر دادگاه نظر احسان نراقي رادر مورد شكنجه پرسيد و او, همچنانكه ده سال قبل نيز در مصاحبه با تلويزيون صداي آمريكا اعلام كرده بود, با وقاحت تصريح كرد كه شكنجه در برخي موارد ضروري ولازم است.
درداگاه پاريس، يك سند تكان دهنده ديگر هم با صداي خود احسا ن نراقي پخش شدكه بيانگر اعتراف نراقي به اين ماموريت بود كه 40-50 تن از مزدوران وزارت اطلاعات را براي شهادت دادن عليه مجاهدين وتغذيه دستگاه اطلاعاتي فرانسه درپرونده شوم 17ژوئن كه از روز اول محصول همكاري تنگاتنگ اطلاعات آخوندي وطرفهاي فرانسويش عليه مقاومت عادلانه مردم ايران بوده،معرفي كرده است.

در دادگاه پاريس، شماري از شخصيهاي برجسته فرانسوي و اروپايي و همچنين مسئولين كميسيونها و اعضاي شوراي ملي مقاومت ايران، زندانيان سياسي و حاميان مقاومت، به عنوان شاهد در جايگاه شهود قرار گرفتند و با ذكر نمونه هايي از همكاري و همدستي نراقي با وزارت اطلاعات آخوندها و ساواك شاه عملكرد و ماهيت ننگين احسان نراقي و ديگرعوامل شبكه اطلاعات آخوندها را براي دادگاه و ناظران اثبات كردند.
درشماراين شهود، مي توان از سيد احمد غزالي نخست وزير پيشين الجزاير، فرانسوكلكومبه قاضي ونماينده پيشين مجلس ملي فرانسه، پائولوكازكا نماينده دورقبلي پارلمان اروپا كه پيرامون عملكرد وسوابق نراقي درخدمت به دوديكتاتوري شيخ وشاه وعليه مبارران آزادي ايران و درباره صحبت روشنگريهاي آقاي ايوبونه دركتاب واواك درخدمت آيت الله ها گواهي دادند.
علاوه بر شهادت شهود، انبوهي اسناد ومدارك ديگر نيز به دادگاه ارائه شد كه همگي گواه مزدوري احسان نراقي براي وزارت اطلاعات آخوندها وساواك شاه بود وبسياري ازآنها گواهي نويسندگان و روشنفكران ايراني را درمورد عملكرد ننگين احسان نراقي عليه مبارزان آزادي ايران زمين و درخدمت به ديكتاتوريهاي شيخ وشاه ثابت مي كرد.
بينندگان عزيز،
گزارشهاي مشروح تر پيرامون محكوميت وافشاي احسان نراقي شاه مهره اطلاعات آخوندي وشبكه وزارت اطلاعات، متعاقبا به اطلاع هموطنان خواهد رسيد.
دراين جا توجه شمارا به گزارشي كه روزگذشته بيست ويكم بهمن درهمين زمينه در مشهور كانارآنشنه چاپ پاريس درج شده ا ست، جلب مي كنيم.

خبر ـ هفته نامه كانار آنشنه و دادگاه پاريس و افشاي احسان نراقي
هفتهنامه كانار آنشنه، از مشهورترين و پرتيراژترين نشريات فرانسه، در شماره روز گذشته خود، طي مطلبي باعنوان«الو احمدينژاد؟»، خبرداد روز يازدهم فوريه (22بهمن)، دادگاه جنحه پاريس قرار است حكم داغ و جوشاني را صادر كند. در كتابي عليه سرويسهاي مخفي رژيم ايران تحت عنوان «واواك در خدمت آيتاللهها» (منتشرشده توسط انتشارات تيمه), استاندار ايو بونه, رئيس سابق ضدجاسوسي فرانسه، د.اس.ت, آشكارا احسان نراقي را كه به عنوان يك جامعهشناس ايراني در يونسكو منصوب بوده است, متهم ميكند كه «مأمور» رژيم ايران است.
بهنظر ميرسد اين سلطنتطلب سابق را، مقامات رژيم ايران طي اقامتش در زندان مخوف اوين در ابتداي سالهاي دهه 80 ميلادي (1358 شمسي) عضوگيري كرده و چرخانده و سپس به وسيله يك حكم عفو اسرارآميز از جانب شخص خميني، آزاد ساختهاند…
هفتهنامه فرانسوي كانار آنشنه ميافزايد: نراقي در ژوئن گذشته, ايو بونه را به طرح اتهام افترا مورد شكايت قرار داد. حال آنكه در دادگاهي كه در 17 دسامبر (26 آذر 88) برگزار شد يك چرخش غافلگيركننده به وجود آمد: وكيل مدافع ايو بونه دردادگاه, آقاي تيري لوي، نامهيي به فارسي رو ميكند كه نراقي به شخص احمدينژاد، رئيسجمهور اسلامي نوشته است!
در اين نامة بلند كه مورخ 27 مه گذشته است, نراقي يادآوري ميكند كه از تاريخ 1999, در زمان رياستجمهوري خاتمي, تلاش كرده است عليه مخالفين ايراني ازجمله مجاهدين خلق در فرانسه مبارزه كند و حتي در ميان خدماتش، به لابي كردن در نزد ميشل روكار اشاره ميكند. نراقي در نامهاش به احمدينژاد اضافه ميكند براي شكايتي كه در دادگاه عليه افترا براه انداخته است مخارجي كرده است و فاكتورهاي بسيار كلان وكيل پاريسياش, آتجيان را كه مورخ دو روز قبل از تاريخ نامه است ضميمه ميكند.
ظاهراً رژيم تهران در پاسخ دادن تأخير ميكند, نراقي در دسامبر مجدداً نزد دفتر رياستجمهوري رژيم ايران قضيه را مطرح ميكند, و اين بار مشخصات بانكي فرانسوي خود را نيز ضميمه ميكند! و اما در دادگاه, نراقي نهتنها اين كار را تكذيب نميكند, بلكه قبول ميكند كه اين نامه را فرستاده است و درهمان حال در مقابل قضات خشمگين ميشود، از استفاده از شكنجه نيز تحت شرايطي و از فتوايي كه (توسط خميني) در سال 1989 عليه سلمان رشدي صادر شده, دفاع ميكند.
كانار آنشنه در ادامه گزارش خود از دادگاه مينويسد: نراقي صريحاً تكذيب نكرد كه در يك مكالمه با يك مقام رسمي در تهران كه بدون اطلاع او در 2008 ضبط شده است, شخصاً شاهداني را عليه همين مجاهدين خلق در اختيار دستگاه دادسراي ضد تروريستي فرانسه قرار داده است.
هفتهنامه پرنفوذ كانار آنشنه در پايان نوشته است: با اين وضعيت درخشندة خدمات (نراقي), عجيب خواهد بود كه رژيم تهران فاكتورهايش را نپردازد.
88.11.22

پیام شادباش خامنه ای: سرنگون نشدیم!


منصور امان

وضعیت آیت الله خامنه ای و رژیمی که او رهبری می کُند را می توان به خوبی با بوکسوری مُقایسه کرد که زیر ضربات گیج کُننده حریف، برای جلوگیری از نقش زمین شدن با دو دست طنابهای رینگ را به کمک گرفته است. او با وجود زانوان لرزان هنوز روی کف میدان دراز نشده و این همه ی غنیمتی است که از این دم نه چندان پایدار می برد.

گویی برای مُستند ساختن همانندی بالا بود که آقای خامنه ای در ساعات پایانی روز چهارشنبه شتابزده دست به قلم بُرد تا به همدستانش تبریک بگوید و از زیردستان تشکُر کُند. او بدینوسیله پیام می داد که همچون بوکسور شُمارش گرفته گوشه ی رینگ، هنوز سرنگون نشده و این جای شُکر دارد.

اگر تنها یک واحد سنجش برای تخمین درجه شکنندگی رژیم ولایت فقیه وجود می داشت، آن را رهبرش با پیام خود ارایه کرده است. نفس صُدور بیانیه مزبور نشانگر بیم و دلشوره ای است که ولی فقیه و شُرکا با آن پا به 22 بهمن گُذاشته بودند. در پیام قدردانی آقای خامنه ای، آگاهی به بی آیندگی حُکومتی به نگارش درآمده که می تواند در هر رویارویی تازه با مُخالفان و مُعترضان، پایان کار خویش را تصور کُند و هر نبرد در خیابان را آخرین صحنه ی به میدان آمدن خود به حساب آورد.

به آیت الله خامنه ای و باند نظامی – امنیتی او باید حق داد که انتظارات به شدت مُتواضعانه ای از داده های شرایط موجود داشته باشند. نزدیک به هشت ماه پس از به کار انداختن تمام توان سرکوب حُکومت، آنها از بیشتر از هر زمان دیگری از وضعیت ایده آل خود یعنی، "کور" شدن "چشم فتنه" و "دفن" آن فاصله دارند.

22 بهمن یک بار دیگر نشان داد که جُنبش اجتماعی به مثابه یک مولفه قُدرتمند در رابطه "بالا" و "پایین" تثبیت گردیده و حذف آن نه به وسیله سرکوب سخت باند ولی فقیه و نه توسُط ترفندهای نرم مشاطه گران "نظام" مُمکن نیست. این تعیین کُننده ترین واقعیت چیره بر صحنه سیاسی امروز ایران مُستقل از هر پُرسش تاکتیکی روز است.

این واقعیت آزار دهنده را آنهایی بهتر می فهمند که مُهمترین نمایش سیاسی خود را در پناه نیروهای نظامی، امنیتی و پُلیس و با اجاره شرکت کُنندگان برگُزار می کُنند.

گزارش یونسکو از حمله به دانشگاهیان و فرهنگیان در ایران

bbc

گزارش یونسکو

در گزارش یونسکو به حوادث پس از انتخابات ایران و برخورد با دانشجویان، معلمان و استادان دانشگاه در این کشور اشاره شده است

سازمان تربیتی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) با انتشار گزارشی، از حملات صورت گرفته علیه دانشجویان، معلمان و استادان دانشگاه در ۳۲ کشور از جمله ایران انتقاد کرد.

در این گزارش که به فشارهای اعمال شده علیه فضاهای آموزشی، دانشگاهیان و فرهنگیان در سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ میلادی اختصاص دارد، مواردی از کشتار، شکنجه، بازداشت، مجازات های خودسرانه و ممانعت از تحصیل در کشورهایی مانند ایران، افغانستان، پاکستان، هند و تایلند برشمرده شده است.

در بخش مربوط به ایران، به حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری در خردادماه گذشته اشاره شده و از جمله از کشته شدن چند تن از دانشجویان در جریان این حوادث سخن به میان آمده است.

در این گزارش به نقل از خبرگزاری رویترز آمده است که در جریان حمله ۲۴ خرداد ۱۳۸۸ مأموران بسیج به خوابگاه دانشگاه تهران، ۳ دانشجوی پسر و یک دانشجوی دختر کشته شده و اتاق های دانشجویان به آتش کشیده شده است.

گزارش یونسکو همچنین به حمله مأموران مجهز به باتوم و گاز اشک آور به خوابگاه گلشن دانشگاه امیرکبیر تهران اشاره کرده و نوشته است که در جریان حمله ای مشابه به دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز یک دانشجوی دختر به شدت مضروب و دست کم یک دانشجوی دیگر کشته شده است.

گزارش های مربوط به حملات خشونت آمیز نیروهای امنیتی به محیط های دانشگاهی در شیراز، اصفهان، تبریز، بندرعباس و مشهد بخش دیگری از گزارش یونسکو را تشکیل می دهد.

دانشگاهیان، معلمان و دانشجویان ایرانی از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ مکررا به اتهام همکاری با "دولت های متخاصم"، اقدام علیه امنیت ملی، اهانت به اسلام و روحانیت، تشویش اذهان عمومی به قصد تبلیغ علیه نظام یا شرکت در اعتراضات دستگیر شده اند.

گزارش یونسکو

در این گزارش همچنین آمده است که ۷۰ استاد دانشگاه در روز ۴ تیر ۱۳۸۸ پس از دیدار اعضای انجمن اسلامی استادان دانشگاه با میرحسین موسوی، یکی از رهبران مخالفان دولت ایران بازداشت شده اند.

اتهامات امنیتی

در بخش های دیگری از گزارش یونسکو به زندانی شدن کامیار و آرش علایی، پژوهشگران شناخته شده بین المللی در زمینه ایدز اشاره شده است که به برقراری تماس با دشمن متهم شده بودند.

همچنین بازداشت هاله اسفندیاری و کیان تاج بخش، دو دانشگاهی ایرانی - آمریکایی و متهم شدن آنها به اتهامات امنیتی در گزارش یونسکو مورد اشاره قرار گرفته است.

محکومیت فرزاد کمانگر، معلم و فعال حقوق بشر کرد به اعدام به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و محکومیت یاسر گلی، فعال حقوق بشر و دبیر کل اتحادیه دانشجویان کرد دانشگاه های ایران به تحمل ۱۵ سال حبس به اتهام داشتن ارتباط با سازمان های غیر قانونی کرد، از جمله موارد دیگری است که در گزارش مذکور آمده است.

در این گزارش همچنین به بازداشت و بدرفتاری با بیش از ۴۰ تن از اعضای گروه "دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب" در جریان حوادث مربوط به روز دانشجوی سال ۱۳۸۶ اشاره شده است.

برخورد با معلمان

بخش دیگری از این گزارش به محدودیت هایی اشاره دارد که علیه معلمان معترض به وضعیت کاری خود در ایران اعمال شده است.

گزارش قبلی یونسکو از حملات علیه آموزش در جهان در سال ۲۰۰۷ میلادی منتشر شده بود

بر اساس این گزارش، ۹ معلم به دلیل شرکت در اعتراضات سراسری معلمان علیه شرایط کاری در پائیز سال ۱۳۸۶ به مجازات هایی مانند تبعید و کسر حقوق محکوم شدند.

همچنین گزارش هایی به یونسکو رسیده است مبنی بر اینکه حدود ۷۰۰ تن از معلمانی که در جریان اعترضات شناسایی شده بودند با کسر حقوق، ۸۶ نفر از آنها با تعلیق و ۳۹ نفر دیگر با منع تدریس مواجه شده اند.

محکوم شدن چند دانشجوی دانشگاه امیرکبیر تهران به تحمل حبس به اتهام اهانت به اسلام و روحانیت از طریق انتشار یک نشریه دانشجویی، موضوع دیگری است که در گزارش یونسکو آمده است.

بنا بر این گزارش، این دانشجویان اتهامات خود را رد کرده بودند و گفته می شد که نشریه مذکور توسط تندروها جعل شده است.

موضوع "ستاره دار" کردن دانشجویان فعال در زمینه سیاسی که باعث بازماندن تعدادی از آنها از ادامه تحصیل شده است هم در گزارش یونسکو مورد توجه قرار گرفته است

سرلشکر صفوی: راهبرد اصلی رهبری، تغییر جغرافیای قدرت است

24 بهمن - خبرآنلاین
سرلشکر صفوی گفت: پیام راهپیمایی 22 بهمن این است که ملت ایران به اسلام و آرمان‌های حضرت امام خمینی(ره) و رهبری انقلاب اسلامی وفادارند. دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به راهپیمایی 22 بهمن تاکید کرد: به حول و قوه الهی توطئه جنگ نرم و تحریم آنها و دخالت در مسائل داخلی ایران، را همچون گذشته با حضور خود در صحنه انقلاب، شکست خواهند داد و پیروزی و آینده روشن از آن ملت مقاوم و خداجوی ایران است. به گزارش خبرآنلاین، سردار سید یحیی صفوی که در جمع اساتید سازمان بسیج جامعه پزشکی در مشهد مقدس سخن می‌گفت، اظهار داشت: راهبرد اصلی حضرت امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری، تغییر جغرافیای قدرت می‌باشد. دشمنان نظام اسلامی ایران به نقش موثر و تعیین کننده حضرت امام(ره) و رهبری رهبر معظم انقلاب اسلامی در مسائل جهانی و منطقه‌ای اذعان دارند. وی افزود: انقلاب اسلامی هم اکنون و پس از گذشت سی سال از عمر آن، درجغرافیای قدرت در نظام بین الملل تغییر بوجود آورد و زمینه‌های بروز قدرت جدید جهان اسلام را فراهم آورد.. انقلابی که در شرایط دو قطبی بودن جهان به پیروزی رسید و جنگ به آن در شرایطی تحمیل گردید که دو قطب بزرگ قدرت، پشت سر یک طرف جنگ، ‌یعنی عراق قرار داشتند. دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: استراتژیست‌ها معتقد هستند که ماهیت قدرت از نظامی‌گری به سمت قدرت فرهنگی و تمدن و قدرت اقتصادی درحال حرکت است و به نظر می‌رسد، به فضل الهی در قرن بیست و یکم،‌ قطب قدرت جدیدی بعنوان قدرت جهان اسلام و کشورهای اسلامی شکل‌‌گیری خواهد شد

مسئول اداره سياسي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: آشوب‌هاي بعد از انتخابات و حوادث روز عاشورا نتيجه القا و تفكرات روزنامه‌ها‌ي دوم خرد

24 بهمن- فارس-

24 بهمن- فارس- مسئول اداره سياسي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: آشوب‌هاي بعد از انتخابات و حوادث روز عاشورا نتيجه القا و تفكرات روزنامه‌ها‌ي دوم خردادي در گذشته بود. سردار يدالله جواني در حاشيه سفر به خميني شهر در گفتگو با خبرنگار فارس در خميني‌شهر افزود: در زمان دوم خرداد به صراحت روزنامه‌هاي دوم خردادي نوشتند كه عاشورا يك خشونت است و با مقابله خود سبب شدند جوانان به انحراف كشيده شوند.
وي اظهار داشت: آنها با معرفي فرهنگ خشونت به جاي فرهنگ شهادت، قصد هدف قرار دادن حماسه عاشورا را داشتند و اين نقطه آغازين جنگ نرم دشمن بود.
مسئول اداره سياسي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تصريح كرد: امروز مير‌حسين موسوي با توجه به اينكه خود را از پيروان خط امام و رهبري مي‌داند و اتاق فكرش در خارج از كشور است اما باز هم خود را ابوذر زمان معرفي مي‌كند.
وي افزود: اتاق فكر موسوي افرادي شناخته شده هستند كه مسائل مهم مذهبي ما را يعني وحي بر پيامبر، مهدويت را انكار مي‌كنند و سخن از جدايي دين از سياست مي‌زنند.
جواني، عبد‌الكريم سروش، عطا‌الله مهاجراني، اكبر گنجي و ‌علي بازرگان را افراد اتاق فكر مير‌حسين موسوي در خارج از كشور دانست و اظهار داشت: امروز مردم ما بايد بصيرت داشته باشند و با بصيرت خود و شناخت خود جنگ نرم دشمن را بشناسند.
وي تصريح كرد: در دهه چهارم انقلاب سه جريان فتنه در مقابل نظام و انقلاب ايستادند و جبهه كشور‌هاي غربي، جريان منافقان و جريان سوم ريزش‌هاي انقلاب هستند كه سال‌ها در نظام مسئوليت داشته‌اند.
مسئول اداره سياسي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي اين ريزش‌ها را حاصل فاصله‌گيري از آرمان‌هاي انقلاب دانست و افزود: علت ريزش برخي از افراد در انقلاب مانند ريزش برخي از اصحاب پيامبر اكرم (ص) در صدر اسلام است كه دنيا‌طلبي منشا تمام آنها بوده است.
وي تنها راه برخورد با فتنه را روشنگري و شفاف‌سازي دانست و اظهار داشت: به دليل وجود مديريت جنگ نرم و فتنه در خارج از كشور تنها راه برخورد با فتنه روشنگري و شفاف‌سازي است نه برخورد فيزيكي و دستگيري تعدادي از فريب‌خوردگان اين جريان چرا كه برخورد فزيكي جوابگو نخواهد بود.
جواني تصريح كرد: مردم و مسئولان بايد حساب فتنه‌گران و ظلم‌كنندگان به نظام را از راي‌دهندگان به مير‌‌حسين جدا كنند و بايد با اطلاع‌رساني موجب آگاه‌سازي راي‌دهندگان شوند.
وي افزود: جمعيت زيادي از مردم با توجه به سابقه مديريتي مير‌حسين موسوي در زمان جنگ و حضرت امام (ره) به وي راي دادند كه علت آن نداشتن شناخت كافي از مير‌حسين موسوي است.
مسئول اداره سياسي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با اشاره به بصيرت، آگاهي، هوشياري، نظارت و مراقبت عمومي اظهار داشت: بايد جريانات در روز عاشورا به وجود مي‌آمد تا تعداد بسياري از مردم و خواص بيدار شوند و فتنه و جنگ مردم را شناساي كنند و بدانند كه كروبي و موسوي آنچه ادعا مي‌كنند، نيستند.
وي تصريح كرد: بيش از 100 مركز مطالعاتي بر روي نظام ما كار مي‌كند و به دنبال آن هستند تا به انقلاب و شيعه ضربه بزنند چرا كه امروزه دشمنان ما عاشورا و مهدويت ما را نشانه گرفته‌اند و در زمان فتنه تشخيص مشكل است و شناخت حق و باطل از يكديگر به آساني انجام نمي‌گيرد.
جواني با اشاره به سخناني از مقام معظم رهبري در مورد مسئولان و دولتمردان افزود: مير‌حسين موسوي در زمان جنگ نخست وزير بود اما در حال حاضر براي كسب راي دست به دامان منتظري مي‌شود و مردم بدانند كه رنگ سبز، شعار تقلب، شعار‌هاي انحرافي و ضد نظام از نشانه‌هاي جنگ نرم در انتخابات است.

بهمن-هرانا- رنجنامه یکی از متهمان محکوم به اعدام پرونده انفجار حسینیه شیراز


یکی از متهمان انفجار حسینیه شیراز با نوشتن رنجنامه ای اعلام بی گناهی کرد، او می گوید تنها به جرم نسبت برادر با یکی از متهمان به اعدام محکوم شده است. هرانا - ماجرای من از ساعت 10:30 شب 24/1/87 خورشیدی آغاز شد که برادرم محسن، در منزل به من گفت چند ساعت قبل در یک حادثه بمب گذاری مشارکت کرده است، برادرم که در آن موقع 17 سال سن بیشتر نداشت به همراه شخصی به نام مجید راستگو، علی اصغر پشتر، حسینیه سید الشهدای شیراز را منفجر کرده بود ولی نه در ساخت بمب شرکتی داشت و نه در طراحی آن ، تنها مجید راستگو را تا حسینه مشایعت کرده بود، حادثه مرموزی که به اصطلاح از سوی انجمن پادشاهی هدایت میشد ولی در این حادثه مردان و زنان و کودکان بیگناه کشته های یک فتنه شوم داخلی بودند. از آن روز انفجار تا روز دستگیری، من به خاطر مهر و عطوفت برادری مقدار اندکی پول که بیشتر از دویست هزار تومان نبود به برادرم کمک کردم آنهم به خاطر اینکه او در تهران گرسته و تشنه و خسته از بی کسی رنج میکشید، محسن فقط یک طعمه برای سناریوی شومی بود که در داخل طراحی شده بود. من در تاریخ 14/2/87 توسط مامورین اداره اطلاعات شیراز دستگیر شدم و در آنجا اعترافاتی از من می خواستند که حتی اطلاعی از آن نداشتم. بعد از چندین روز، من و بی گناهان دیگری مثل علی زاهد و چند نفر دیگر را به اطلاعات اوین منتقل کردند و در آنجا به خاطر برادر بودنم متحمل شکنجه های سختی شدم. بسیار فحش و ناسزا شنیدم اما هنوز یک برادر ماندم، سوالهای زیادی از من شد اما بعد از مدتی مشخص شد که من هیچ اطلاعی یا مشارکتی در انفجار حسینیه نداشتم و حتی رابطه ای یا شناختی با مجید راستگو نداشتم حتی در سوالاتی که در بازجویی ها از من، از مجید یا محسن داشتند بازجویان وزارت اطلاعات به این نتیجه رسیدند که بنده حتی خبرم از جریانات ایشان قبل از انفجار نداشتم . همچنین هیچ گونه آشنایی با تشکیلات انجمن پادشاهی نداشتم چه رسد به اینکه عضویتی در آن داشته باشم تنها نتیجه ای که وزارت اطلاعات به آن رسید و من آنرا قبول داشتم آن بود که بنده مقدار کمی پول برای محسن به تهران فرستادم، در طول بازجویی ها در بند 209 اتهامات محاربه، افساد فی الارض، اقدام علیه امنیت کشور از طریق معاونت در بمب گذاری به بنده وارد گشت و مرا به این اتهامات واهی 11 ماه در بازداشت نگه داشتند. در طول این مدت وزارت اطلاعات هیچ گونه مدرکی مستدل مبنی بر اینکه بنده از جریان انفجار قبل از وقوع آن خبر داشته ام پیدا نکرد و تنها گناه من کمک 200 هزار تومانی به برادر کوچکم بود، اکنون بنده از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران به اتهامات واهی محاربه ، افساد فی العرض، عضویت در انجمن پادشاهی، تلاش برای براندازی نظام و کمک مالی به گروه های ضد انقلاب ، محکوم به اعدام شدم و در برابر چوبه دار ایستاده ام. آیا اتهامم برادر بودن است؟ آیا اگر برادری به برادر کوچک تر از خود برای امرار معاش چند روزش کمک مالی نماید حال او هر جرمی مرتکب شده باشد، محکوم به اعدام است؟آیا می خواهند من را تنها به جرم برادر بودنم اعدام کنند؟ آری من برادرم و تا آخرین نفس برادر خواهم ماند! آیا حق من از زندگی این است ؟ م. الف 24 بهمن ماه 1388 بند 1 – زندان رجایی شهر کرج

24 بهمن- خبرگزاری هرانا- تجمع خانواده بازداشت شدگان 22 بهمن مقابل اوین

صدها تن از خانواده های بازداشت شدگان 22 بهمن از پنج شنبه تا نیمه شب جمعه در مقابل زندان اوین حضور داشتند.

خبرگزاری هرانا- بر اساس آمار غیر رسمی حدود 250 دختر در میان دستگیر شدگان وجود دارد و آمار دستگیر شدگان مرد بسیار بیشتر از این است. مقامات رسمی هنوز آمار دقیق بازداشت شدگان 22 بهمن را اعلام نکرده اند.

به گزارش هم میهن، به گفته برخی از شاهدان عینی به دلیل کمبود جا در زندان اوین تعدادی از بازداشت شدگان روز عاشورا از اوین آزاد شده اند.

خانواده های بازداشت شدگان از بعد از ظهر پنج شنبه به تدریج برای پیگیری وضعیت نزدیکان خود در برابر بازداشتگاه نیروی انتظامی در خیابان وزرا و همچنین زندان اوین جمع شده بودند.

با آغاز شب، رفته رفته بر تعداد خانواده ها افزوده شد. به گفته خانوادها، بیتشر بازداشت شدگان در فلکه دوم صادقیه و خیابان های اطراف دستگیر شده اند.

این گزارش حاکی است، در ساعات پایانی شب، به تدریج برخی از بازداشت شدگان از اوین آزاد شدند. اغلب آزاد شدگان دختران جوان بودند.

بیشتر آزاد شدگان به وسیله خودروهای «ون» از در اصلی زندان خارج شده و در زیر پل بزرگ راه _ جایی خانواده ها در انتظار ایستاده بودند _ آزاد می شدند.

فیلم : ترانه دیگری از بانوی ژاپنی که هدیه به مردم ایران و همه آزادیخواهان


ترانه دیگری از بانوی ژاپنی که هدیه به مردم ایران و همه آزادیخواهان می باشد .در این ترانه نويد و ندای پایان یافتن شبه سیه و فرا رسیدن سپیده بامدادی سر داده می شود. آری دوستم، امیدوارباش سپیده توی راهه.

متن ترانه دوستم، سپیده تو راهه:
سپیده تو راهه، سپیده تو راهه
دوستم، در تاریکی شب ، پیش از سپیده 
دوستم زمان نبرده، برخیز نبرده دوستم، جوونه تلاش تو
روزی میوه آزادی میاره
سپیده تو راهه، سپیده تو راهه
دوستم، در آنسوی این تاریکی ها
دوستم، سپیده در انتظاره


هجوم برای دریافت ساندیس و نوشابه22بهمن


High Court orders opening of road to Palestinian traffic, but army keeps it closed on the Sabbath and forbids pedestrian use at all times

7 B'TSELEM - The Israeli Information Center for Human Rights in the Occupied

Territories was established in 1989

**********************************************

http://www.btselem.org/english/


Feb. '10: High Court orders opening of road to Palestinian traffic, but army keeps it closed on the Sabbath and forbids pedestrian use at all times

In October ‘09, the Israeli High Court of Justice nullified the closing of a main road in the area of Beit ‘Awwa, Hebron District, to Palestinian traffic, ruling that the army’s contention that the closing was necessary to protect the settlers living in the area was unlawful. The court gave the army three months to find an alternative solution.

The judgment was given in a petition filed by the heads of the Palestinian local councils in the area, who were represented by the Association for Civil Rights in Israel. The road had been closed to Palestinian traffic for eight years, during which some 150 settlers who live in the Negohot and Mitzpe Lachish settlements were allowed free use of the road. The closing completely disrupted the lives of the 45,000 Palestinians living in the area. It especially harmed the Jadallah family, some 30 persons who live along the section that was closed, as the road is the family’s only access route to the other towns and villages in the area (see the video link below).

In their recent visits to the site, members of ACRI and B'Tselem found that the road is now open to Palestinian traffic on weekdays, but security forces completely prohibit Palestinians from using it from the onset of the Sabbath, on late Friday afternoon, to Saturday evening, when the Sabbath ends. In addition, the army does not allow any pedestrians to walk along the shoulder of the road at any time. Army officers posted on the road confirmed the prohibitions.

Also, local Palestinians reported a number of cases in which settlers blocked the road or threw stones at them while soldiers were present, but the latter did nothing to stop the assailants or remove them from the road.

The army’s commanders are obligated to ensure the safety of persons using the road, yet it is unclear how restricting pedestrian movement and closing the road on the Sabbath are needed to achieve this, and how the closing can be justified in light of the harm to the local population, the Jadallah family in particular.

Following request of B'Tselem

11 Feb. 2010: Following request of B'Tselem and Yesh Din, Palestinian witnesses will no longer be brought to military courts in a detainee-transport vehicle

Brig. Gen. Meir Ohana, Chief Military Police Officer (CMPO), recently informed the Yesh Din and B'Tselem human rights organizations that the Military Police will improve the treatment of Palestinians brought to military courts in Israel to testify in the trials of members of the security forces charged with committing offenses.

Last month, the organizations sent the CMPO a list of instances in which Palestinians brought from the West Bank to testify in military courts in Israel were transported in the closed rear part of a detainee-transport vehicle, whose windows are sealed. The witnesses were not cuffed, but they said they felt great humiliation, and some of them said that, under those conditions, they were not willing to testify.

In their letter, the organizations claimed that transporting the witnesses in this fashion conflicted with the statements of military law-enforcement authorities regarding their commitment to enforcing the law on security forces accused of harming Palestinians. Palestinian witnesses make a difficult decision in coming to testify in military courts, since most of them do not trust the system, for understandable reasons. Transporting these witnesses as if they were dangerous prisoners does not increase their trust in the system, and certainly does not encourage them to assist in advancing accountability of human-rights violators.

Following the request, Brig. Gen. Ohana appointed a senior officer to investigate the matter. In his reply to the organizations, which was received on 7 February, the CMPO stated that the investigation revealed that there was, indeed, “a defect in the manner in which the witnesses were accompanied by the Military Police.”

He wrote further that,

In exceptional cases, and due to the shortage of space in the vehicle… the witnesses were seated in the rear of the vehicle intended for detainees, [not in the] the transport cell. I would like to emphasize that I found this Border Police procedure to be faulty, and therefore have directed all Military Police forces that the task of accompanying witnesses will no longer be carried out by means of vehicles intended for transporting detainees. This assignment will be carried out, from here on, in appropriate vehicles, which are not used for transporting detainees.

The CMPO further stated that he had ordered commanders that they should re-emphasize to Military Police forces their obligation to protect the rights and dignity of the witnesses, who are performing an important task.

B'Tselem and Yesh Din welcome the Military Police’s substantive and rapid handling of the matter. The organizations will monitor implementation of the decision.

Palestinian Families Appeal to UN Over Israeli Construction of “Museum of Tolerance” on Jerusalem’s Historic Mamilla Cemetery

http://www.democracynow.org/2010/2/10/palestinian_families_appeal_to_un_over


Palestinian Families Appeal to UN Over Israeli Construction of “Museum of Tolerance” on Jerusalem’s Historic Mamilla Cemetery

Cemetary Palestinian families have filed a petition with the United Nations over the Simon Wiesenthal Center’s plans to build a “Museum of Tolerance” over the historic Muslim cemetery in Jerusalem. Opponents of the project have long questioned how a monument to tolerance can be built on the remains of the graves of generations of Palestinian Muslims. We speak to Columbia University professor and author Rashid Khalidi, a petitioner whose ancestors were buried at the Mamilla Cemetery; and Michael Ratner of the Center for Constitutional Rights, which is representing the families in their petition. [includes rush tra