۱۳۸۹ دی ۵, یکشنبه

عکسهايى از تظاهرات علیه حکم اعدام حبیب لطیفی


خبر فوری :
جمعى از ايرانيان مقيم پاريس برای اعتراض به حكم اعدام حبيب الله لطيفي هم اكنون در …مقابل سفارت ايران در پاريس تجمع كرده اند. شش تن از تحصن كنندگان برای لغو شدن حكم اعدام وى دست به اعتصاب غذا زده و خود را به نرده هاي سفارت زنجير كرده اند. برای همراهی با خانواده زندانی محکوم به اعدام و اعتراض به اجرای حکم اعدام حبیب لطیفی.
کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی : بنا به آخرین خبری که رسیده، تعدادی زیادی از مردم سنندج و کردستان که بیش از 300 نفر میرسد در همراهی با خانواده زندانی محکوم به اعدام و اعتراض به جابجای اجرای حکم اعدام حبیب لطیفی هم اکنون در جلو درب زندان مرکزی شهر سنندج تجمع کرده اند.
از طرف دیگر در سنندج و برخی از شهرهای كردستان، رژیم برای مقابله با حرکت اعتراضی مردم نیروهای سرکوبش را بسیج کرده و از جمله به كنترل برخی مناطق شهر سنندج پرداخته و راههای ورودی و خروجی به سنندج را تحت کنترل بیشتری درآورده است

———————
عکسهايى از تظاهرات علیه حکم اعدام حبیب لطیفی
تجمع در سليمانيه علیه حکم اعدام حبیب لطیفی – ٢۵ دسامبر ٢٠١٠.
تظاهرات در فرانکفورت علیه حکم اعدام حبیب لطیفی – ٢۵ دسامبر ٢٠١٠.
تظاهرات در اسلو علیه حکم اعدام حبیب لطیفی – ٢۵ دسامبر ٢٠١٠

گزارش اعتراض ایرانیان اسلو علیه حکم اعدام حبیب الله لطیفی

تجمع کردهای شهر سلیمانییه و اربیل در اعتراض به حکم اعدام حه بیب الله لطیفی  
تظاهرات اعتراضی برلین – فراخوان به میتینگ اعتراضی علیه اعدام حبیب‌الله ‌لطیفی ! اعدامی دیگر: حبیب‌الله ‌لطیفی فردا اعدام خواهد شد ! حبیب‏الله لطیفی، ۲۸ ساله، دانشجو و فعال کرد، در تاریخ یکم آبان ماه ۱۳۸۶ بازداشت شد. وی ۴ ماه در زندان انفرادی تحت شکنجه‌ی شدید بازجویان اطلاعات مورد بازجویی قرار گرفت5. لطیفی در تاریخ ۱۰ تیرماه ۱۳۸۷ طی دادگاهی چند دقیقه ای و بدون حضور خانواده، در شعبه ی اول دادگاه انقلاب اسلامی سنندج از سوی قاضی حسن بابایی به جرم اقدام علیه امنیت ملی و نظام با استناد به آیه ۳۳ سوره مائده (قرآن کریم) و استناد به مسائل یکم، سوم و پنجم از فصل ششم (حد محارب) جلد چهارم کتاب تحریر الوسیله امام خمینی و مواد ۱۸۳، ۱۸۶، ۱۹۰، ۱۹۱ قانون مجازات اسلامی، محارب اعلام شده و به اعدام محکوم شد. مقامات قضایی عصر روز پنج شنبه ۱ دیماه به صالح نیکبخت وکیل مدافع حبیب الله لطیفی اعلام کرده اند که حکم وی روز یکشنبه ۵ دیماه/ ۲۶ دسامبر به صورت قطعی به اجرا در خواهد آمد. برای جلوگیری از اعدام حبیب‌الله‌ لطیفی، برای آزادی حبیب‌الله‌ لطیفی و کلیه زندانیان سیاسی- عقیدتی، برای لغو مجازات اعدام و ممنوعیت شکنجه از همه شما دعوت می کنیم امروز در برلن در اعتراض به اعدام قریب الوقوع اعدام حبیب الله لطیفی مقابل سفارت جمهوری اسلامی در یک تجمع اعتراضی گرد هم آئیم. زمان: امروز، شنبه ، ٢۵ دسامبر ٢٠١٠ ساعت ٣٠׃١٤ مکان : مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران
Podbielskiallee ۶۷, Berlin Dahlem, U3- Podbielskiallee
کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران – برلین
E-Mail: kupg_iran@yahoo.de
کانون پناهندگان سیاسی ایرانی – برلین
E-Mail: Vereiniranischerfluechtlinge@gmx.de
کلن در شهر کلن در ساعت دو نیم بعد از ظهر تظاهرات اعتراضی در مقابل کلیسای دوم در مرکز شهر برگزار می شود. در اطلاعیه ی این تظاهرات آمده است: تا جایی که برایتان امکان دارد حضور داشته باشید و هر کس عکسی دارد همراه خود بیاورد و با صدای بلند فریاد بزنیم: نه برای اعدام، بله برای انسانیت و آزادی! این اکسیون به هیچ جریانی حزبی تعلق ندارد، فقط به شما انسانهای آزادی خواه و ضد اعدام تعلق دارد. اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:.
برلین: گزارش وعکس از اعتراض به حکم اعدام حبیب الله لطیفی
فیلم های تهیه شده از این آکسیون را می توانید در لینکهای زیر مشاهده کنید
شنبه  ۴ دی ۱٣٨۹ -  ۲۵ دسامبر ۲۰۱۰

امروز در اعتراض به حکم اعدام حبیب‏الله لطیفی ،دانشجو و فعال سیاسی کرد یک میتینگ اعتراضی در مقابل سفارت رژیم در برلن از طرف کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران و کانون پناهندگان سیاسی ایران در برلن برگزار شد.
شرکت کنندگان در این آکسیون با محکوم کردن اعدام و سرکوب در ۳١ سال گذشته خواستار لغو فوری حکم اعدام علیه حبیب الله لطیفی و سایر زندانیان سیاسی محکوم به اعدام و آزادی کلیه زندانیان سیاسی از جمله خانم نسرین ستوده، فریبرز رئیس دانا، رضا شهابی و جعفر پناهی شدند.
مقامات قضائی رژیم ایران عصر روز پنج شنبه به وکیل مدافع حبیب الله لطیفی اعلام کرده بودند که حکم وی در روز ٢۶ دسامبر به صورت قطعی به اجرا در خواهد آمد. جرم او طبق قانون مجازات اسلامی، محاربه اعلام شده است. اتهامی رایج علیه فعالین سیاسی بویژه فعالین کرد که رژیم اسلامی ایران از ابتدای به قدرت رسیدنش بکار می برد. به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر در ایران ١٤ زندانی سیاسی کرد دیگردر خطر اعدام قرار دارند.

شرکت کنندگان با در دست داشتن پلاکارد هائی با مضمون توقف اعدام حبیب الله لطیفی، زندانی سیاسی آزاد باید گردد، جدائی دین از دولت ، لغو مجازات اعدام، ممنوعیت شکنجه، مرگ بر جمهوری اسلامی ایران و… به دادن شعار با این مضمون ها پرداختند.
از این آکسیون رادیو راه کارگر، صدای آمریکا، رادیو فردا ، رادیو زمانه و تلویریون برلن گزارش تهیه کرده اند.
فیلم های تهیه شده از این آکسیون را می توانید در یوتیوب ببینید.
کانون پناهندگان سیاسی ایرانی – برلین
کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران – برلین
٢۵ دسامبر ٢٠١٠