۱۳۸۹ اردیبهشت ۲۹, چهارشنبه

میلاد اسدی و بهاره هدایت به ۱۶ سال و نیم حبس تعزیری محکوم شدند

بهاره هدایت و میلاد اسدی، دو عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت، به ترتیب به نه سال و نیم، و هفت سال حبس تعزیری محکوم شدند.

به گزارش دانشجونیوز، شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه امروز دو عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت (اتحادیه سراسری انجمن های اسلامی دانشجویان ایران) را در مجموع به 16 سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

جزئیات احکام صادره به شرح زیر است:

موارد مطروحه در پرونده بهاره هدایت که منجر به صدور حکم 9 سال و شش ماه حبس تعزیری گردیده است:

اتهام تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی از طریق بیانیه ومصاحبه، شکستن در دانشگاه: 5 سال

توهین به رهبری: 2 سال
توهین به رئیس جمهور:6 ماه

همچنین پرونده پیشین بهاره هدایت در رابطه با بازداشت وی در روز 22 خرداد سال 85در میدان هفت تیر نیز با این پرونده تجمیع گشته و مدت 2 سال حبس را افزوده است.


موارد مطروحه در پرونده میلاد اسدی که منجر به صدور حکم 7 سال حبس تعزیری گردیده است:

اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام: 5 سال

توهین به رهبری: 2 سال.

گفتنی است این احکام توسط شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست مقیسه صادر گردیده است. بهاره هدایت از 9 دی ماه سال گذشته در بند نسوان زندان اوین در بازداشت به سر می برد. همچنین میلاد اسدی از 9 آذر ماه سال گذشته و در بند 350 زندان اوین در بازداشت به سر می برد.


نامه ی خانواده های اعدام شدگان نوزده اردیبهشت به استانداری کردستان

خبرگزاری هرانا - با وعده ی مساعد و بنا بر درخواست نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص تحویل دادن پیکرهای اعدام شدگان 19 اردیبهشت، مادران و خواهران داغدار به تعویق تجمعی که قرار بر برپایی آن در روز چهارشنبه 29 اردیبهشت ماه بود؛ مبادرت کردند.

در همین خصوص نامه ای از سوی خانواده ی فرزاد کمانگر، علی حیدریان و فرهاد وکیلی که مخاطب اصلی آن استانداری استان کردستان است، در اختیار خبرگزاری هرانا قرار گرفته که متن اصلی آن در پی می آید.

به استانداری استان کردستان


احترامأ به استحضار می رساند:

امضاء کنندگان ذیل این نامه که از اعضای خانواده های زندانیان اعدام شده ی فرزاد کمانگر، فرهاد وکیلی و علی حیدریان هستند ضمن تشکر فراوان از همراهی و همدردی عموم مردم کردستان در روز پنج شنبه 23/2/89 به اطلاع عموم می رسانیم:

نظر به مراجعات مکرر خانواده های زندانیان اعدام شده و وکلای آنها به مراجع قضایی و قانونی جهت پیگیری استرداد پیکر زندانیان فوق الذکر و عدم وصول جواب روشن و صریح از جانب آن مراجع، طی اطلاعیه ای تصمیم خود را مبنی بر تحصن خانواده ها در مقابل استانداری کوردستان به اطلاع عموم رساندیم.

با توجه به رصد فضای عمومی مناطق کرد نشین و احضار آقای بهرامیان وکیل سه تن از زندانیان فوق به شورای امنیت ملی و نیز تماس های مکرر یکی از نمایندگان شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی "آقای عبد الجبار کرمی" با خانواده ها و هم چنین تعهد و تضمین وی مبنی بر استرداد پیکر های زندانیان اعدام شده در اسرع وقت و نیز درخواست وی مبنی بر لغو تحصن اعلام شده ی روز چهار شنبه مورخ 29/2/89 ، از سوی خانواده زندانیان اعلام می شود:

که طی این نامه ضمن تعویق موقت تحصن فوق تا اطلاع ثانوی بر خواست های خود مبنی بر تحویل پیکرهای آنان به خانواده ها تأکید کرده و مصرأ و مؤکدأ تا وصول جواب قطعی و صریح از جانب مراجع هم چنان بر این خواسته بر حق و قانونی خویش اصرار خواهیم کرد.

باشد که اولیای امور و مخاطبان این نامه با درک بهتر و بیش تر از فضای کنونی بیش از این فضای امنیتی کردستان را تشدید نکنند و به شیوه مدنی، مسالمت آمیز و قانونی که از سوی خانواده های زندانیان اعدام شده جهت تحقق خواسته هایشان اعمال می شود جواب درخور و شایسته بدهند. بدیهی است که مسؤلیت عواقب احتمالی آینده بر عهده مقامات ذیربط خواهد بود.

رونوشت به:

فراکسیون نمایندگان مستقل مجلس شورای اسلامی

امین شعبانی نماینده شهرستانهای سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی

اقبال محمدی نماینده شهرستان مریوان و سرو آباد

«پيکر اعدام شدگان در بخش کافران بهشت زهرا به خاک سپرده‌شده‌اند»

29اريبهشت.


وبلاگ بيان

بر اساس خبری که به سايت بيان رسيده، روز شنبه مصادف با 15 ماه مه‌ی 2010 وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ايران جسد پنج اعدامی روز 19 ارديبهشت را در بخش کافران بهشت زهرای تهران بطور مخفيانه به خاک سپرده‌اند. طبق رسوم و شرع مي‌بايست در حين به خاک سپردن شيرين علم‌هولی- چون زن ميباشد- جسد ايشان بدست زنی شستشو داده‌ميشد و سپس به خاک سپرده ميشد ولی حتی اين قسمت از آيين به خاکسپاری را نيز انجام نداده‌اند و اين کار توسط يک مرد بسيجی انجام گرفته است.
قابل ذکر است که حاکميت در حال تاسيس يک تيم خبررسانی است برای حداقل دوماه ديگر جهت تحريف اذهان عمومی و پوشسش دادن خبرهای ساخته شده و کمرنگ‌کردن خبرهای مربوط به حوادث و پيامدهای اين جنايت و حوادث سالروز انتخابات.


29 اردیبهشت

Jerusalem, Flower of cities زهرة المدائن

گریستن ژولیت بینوش برای جعفر پناهی


بازگشت علی وکیلی راد پس از18 سال زندان ,سه شنبه وارد تهران شد

پس از ورود يک" قاتل" بسر زمينمان، نمايندگان اين رژيم فاشيستي، اين مزخرفات را اظهارميکنند که در ذيل ميخوانيد ، اگر در آينده نزديک, اين قاتل, رئيس جمهور ، وزير ، نماينده مجلس و نماينده ولئ فقيه در يک پست حساس قرار گرفت, تعجب نکنيد!
********************************************************
علي وكيلي‌راد مورد استقبال حسن قشقاوي، معاون وزير امور خارجه و كاظم جلالي، مخبر كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس و همچنين خانواده خود قرار گرفت.

وي از ورود به كشورمان ابراز خوشحالي كرد و گفت: از وقتي چشمم به اين سرزمين و اين مردم افتاده است حالت روحي‌ام اجازه نمي‌دهد كه بتوانم به راحتي سخن بگويم تنها همين را مي‌گويم كه يك جهنم را گذراندم و اكنون به بهشت رسيده‌ام.
وي ارتباط آزادي اين ايراني دربند، با آزادي كلوتيد ريس تبعه فرانسوي دستگير شده در حوادث پس از انتخابات را رد كرد و گفت: همانطور كه گفتم حكم آزادي مشروط وكيلي‌راد بهمن‌ماه صادر شده بود و ارتباطي با پرونده اين خانم ندارد. در عين حال وكيلي‌راد به خاطر رفتار شايسته‌اي كه در زندان داشت طبق قانون فرانسه بايد آزاد مي‌شد.

وي در پاسخ به اين سوال كه آيا جمهوري اسلامي ايران يا خود آقاي وكيلي‌راد براي اعاده حيثيت شكايتي عليه دولت فرانسه خواهد داشت يا نه؟ گفت: بگذاريد اول بررسي‌هاي لازم را انجام دهيم و بعد درباره اين مساله تصميم‌گيري كنيم.

در اين مراسم همچنين كاظم جلالي ، سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي، وكيلي‌راد را اسوه مقاومت و يك قهرمان عنوان كرد و گفت: من امروز خوشحالم كه از او استقبال مي‌كنم. او كسي است كه علي‌رغم ادعاهاي حقوق بشري عده‌اي، زخم‌هاي بزرگي از نظر حقوق بشر ديده است. كسي كه امروز اثبات شده جرمي مرتكب نشده بود بهترين سالهاي عمرش را در زندان گذراند آنطور كه ما شنيده‌ايم اخلاق ايشان در زندان هم اسوه بود و ساير زندانيان از حسن سلوك او تعريف مي‌كردند.

جلالي خاطرنشان كرد: ما براي دنياي امروز متاسفيم كه كسي بدون ارتكاب جرمي به وحشيانه‌ترين شكل مورد برخورد واقع مي‌شود. وفاداري ايشان به جمهوري اسلامي براي امثال ما كه زجري براي انقلاب نكشيده‌ايم، يك اسوه است.