۱۳۹۸ آذر ۸, جمعه

سخنان خانواده شهدا!داس جلادان بر روی گردن فرزندان ايرانزمين

بعد از جان‌باختن دختر نوجوان ۱۴ ساله نیکتا اسفندانی و خاکسپاری وی در زیر سایه سنگین نیروهای امنیتی، یکی از شهروندان گرفتن اعتراف اجباری از پدر داغدیده‌اش را از یکی از

گرفتن اعتراف اجباری از پدر داغدیده نیکتا اسفندانی هنگام خاکسپاری پیکر دختر شهیدش


بعد از جان‌باختن دختر نوجوان ۱۴ ساله نیکتا اسفندانی و خاکسپاری وی در زیر سایه سنگین نیروهای امنیتی، یکی از شهروندان گرفتن اعتراف اجباری از پدر داغدیده‌اش را از یکی از گورکن‌های قبرستان بازگو کرده است.
او با گرفتن عکسی از محل دفن نیکتا، نوشته است: «هرکاری کردم نمی‌توانستم آرام بگیرم؛ رفتم به امید اینکه واقعی نباشه. از یکی از نفرات قبر‌کن که آنجا بود، پرسیدم، هرروز اینجایی، گفت آره؛ پرسیدم هنگام خاکسپاری نیکتا، اینجا بودی؟ گفت آره، گفتم اینکه می‌گویند، نیروهای امنیتی او را کشتند درست است؟ وی گفت درست است.»
این شهروند با ذکر این نکته که فرد گورکن به سختی به او اعتماد کرده در ادامه به نقل از گورکن در باره صحنه گرفتن اعتراف اجباری از پدر نیکتا نوشته است: «وحشتناک‌تر این بود که پدر داغدار این دختر نوجوان جانباخته را با زور و تهدید نشاندند مقابل دوربین و او را وادار کردند که بگوید نیکتا اسفندانی سیاسی و مخالف نظام نبوده است.»
این شهروند با وجدان در ادامه می‌گوید: «این جنایتکاران به ‌قدری ابله و درمانده هستند که نمی‌دانند این نوع اعتراف‌گیری‌های ضد انسانی، خشم مردم را بیشتر می‌کند.»

لازم به یادآوری است که ماموران ضد شورش با وحشیگری بی مانندی در روز ۲۵ آبان ماه با شلیک مستقیم به ‌سوی مردم و جوانان، بسیاری را به قتل رساندند.

نیکتا اسفندانی دختر نوجوان ۱۴ ساله که در خیابان ستارخان در اعتراض به گرانی بنزین به خیابان آمده بود در  اثر شلیک مستقیم ماموران به سرش به قتل رسید. خانواده وی پس از ۳ روز جستجو مکان نگهداری پیکر دخترشان را پیدا کردند.
در مراجعه به پزشکی قانونی برای گرفتن جسد گفتند چون ۱۴ ساله و کودک است، پول تیر نمی‌گیریم. خانواده وی پیکر دخترشان را تحت کنترل ماموران امنیتی در سکوت به خاک سپردند.

Dàr Ârézouyé To Bâshàm (Arash Fouladvand, Bahar Choir, Vahid Taj and Kei...

Ey IRAN - ای ایران (Arash Fouladvand, Bahar Choir, Vahid Taj and Keivan ...

Police give update on London Bridge incident

'Shots fired' at man in London Bridge - BBC News

Man shot by police after stabbing at London Bridge | DW News

Exclusive: Doctor who signed Assange petition speaks out (Full show)

هادی و گربه اش دوشنبه ۴ آذر

اخبار ساعت شش عصر- جمعه هشت آذر

La gauche prolophobe ?

دلائل رویارویی هفته گذشته حکومت و مردم را بهتر بشناسیم

نظری به تاریخ مهاجرت وسکونت مردمان ایران (9) گفتاری از دکتر ضیا صدر الا...