۱۳۹۸ آذر ۸, جمعه

بعد از جان‌باختن دختر نوجوان ۱۴ ساله نیکتا اسفندانی و خاکسپاری وی در زیر سایه سنگین نیروهای امنیتی، یکی از شهروندان گرفتن اعتراف اجباری از پدر داغدیده‌اش را از یکی از

گرفتن اعتراف اجباری از پدر داغدیده نیکتا اسفندانی هنگام خاکسپاری پیکر دختر شهیدش


بعد از جان‌باختن دختر نوجوان ۱۴ ساله نیکتا اسفندانی و خاکسپاری وی در زیر سایه سنگین نیروهای امنیتی، یکی از شهروندان گرفتن اعتراف اجباری از پدر داغدیده‌اش را از یکی از گورکن‌های قبرستان بازگو کرده است.
او با گرفتن عکسی از محل دفن نیکتا، نوشته است: «هرکاری کردم نمی‌توانستم آرام بگیرم؛ رفتم به امید اینکه واقعی نباشه. از یکی از نفرات قبر‌کن که آنجا بود، پرسیدم، هرروز اینجایی، گفت آره؛ پرسیدم هنگام خاکسپاری نیکتا، اینجا بودی؟ گفت آره، گفتم اینکه می‌گویند، نیروهای امنیتی او را کشتند درست است؟ وی گفت درست است.»
این شهروند با ذکر این نکته که فرد گورکن به سختی به او اعتماد کرده در ادامه به نقل از گورکن در باره صحنه گرفتن اعتراف اجباری از پدر نیکتا نوشته است: «وحشتناک‌تر این بود که پدر داغدار این دختر نوجوان جانباخته را با زور و تهدید نشاندند مقابل دوربین و او را وادار کردند که بگوید نیکتا اسفندانی سیاسی و مخالف نظام نبوده است.»
این شهروند با وجدان در ادامه می‌گوید: «این جنایتکاران به ‌قدری ابله و درمانده هستند که نمی‌دانند این نوع اعتراف‌گیری‌های ضد انسانی، خشم مردم را بیشتر می‌کند.»

لازم به یادآوری است که ماموران ضد شورش با وحشیگری بی مانندی در روز ۲۵ آبان ماه با شلیک مستقیم به ‌سوی مردم و جوانان، بسیاری را به قتل رساندند.

نیکتا اسفندانی دختر نوجوان ۱۴ ساله که در خیابان ستارخان در اعتراض به گرانی بنزین به خیابان آمده بود در  اثر شلیک مستقیم ماموران به سرش به قتل رسید. خانواده وی پس از ۳ روز جستجو مکان نگهداری پیکر دخترشان را پیدا کردند.
در مراجعه به پزشکی قانونی برای گرفتن جسد گفتند چون ۱۴ ساله و کودک است، پول تیر نمی‌گیریم. خانواده وی پیکر دخترشان را تحت کنترل ماموران امنیتی در سکوت به خاک سپردند.

هیچ نظری موجود نیست: