۱۳۹۴ اسفند ۸, شنبه

fesad
سید محمد جهرمی مدیر عامل بانک خصوصی صادرات و داماد آیت الله علی اکبر ناطق نوری که ارتباط دوستانه‌ای نیز با رئیس مجلس شورای اسلامی و آقای پورمحمدی رئیس سازمان بازرسی کل کشور (از دوستان آقای لاریجانی) دارد…
سیدمحمد جهرمی از نزدیکان به قدرت و طیف محافظه کاران در حالی که ریاست بانک صادرات را بعهده گرفت که پیش از آن وزیر کابینه احمدی نژاد بود. بخش عمده از اقدامات جنجالی دولت نهم از جمله پرداخت مبالغ هنگفتی در حریان طرح موسوم به بنگاههای زود بازده، انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی و ادغام صندوق تعاون و صندوق مهر رضا و طرح جابجایی پایتخت از اقدامات وی بوده‌است. طرح بنگاه‌های زود بازده با اعلام شکست دولت متوقف شد و آثاری همچون تورم شدید خصوصا در بخش مسکن را در پی داشت.
سیدمحمد جهرمی نیز همچون بسیاری از حامیان سابق احمدی نژاد به یکی از منتقدان و مخالفان این رییس هیات دولت تبدیل شده است.
در جریان فساد بانکی موسوم به اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی توسط ال سی های جعلی بانک صادرات در زمان ریاست وی به بانک صادرات صورت گرفت و به همین دلیل در اوایل مهر ۱۳۹۰ از ریاست بانک صادرات برکنار شد، با وجودی که اسناد زیادی از وی در رابطه به شراکت وی در اختلاس ۳ هزار میلیارد تومانی وجود دارد ولی با توجه به ارتباط وی به کانون های قدرت هرگز وی تحت پی گرد قرار نگرفت. اسناد ذیل در رابطه با مشارکت وی در اختلاس ۳ هزار میلیاردی وجود دارد:

bank-saderat01
bank-saderat02
bank-saderat03
bank-saderat04
bank-saderat05
bank-saderat06
bank-saderat07
bank-saderat08
bank-saderat09
bank-saderat10
هیچ نظری موجود نیست: