۱۳۹۶ تیر ۸, پنجشنبه

یک قدم دیگر تا مصادره بُرج گرانقیمت ایران در آمریکا!
به گفته این هیات منصفه، دولت آمریکا ثابت کرده است که این ساختمان در پولشویی و نقض تحریم‌ها دست داشته است.جون کیم، وکیل موقت دولت آمریکا، گفته که این حکم به دولت آمریکا اجازه می‌دهد تا این ساختمان ۳۶ طبقه‌ای را در خیابان پنجم منهتن ضبط کند.

 ارزش این ساختمان ۵۰۰ میلیون دلار است که بزرگترین جریمه مربوط به اقدامات تروریستی در تاریخ آمریکا محسوب می‌شود.البته خبرگزاری رویترز ارزش این ساختمان را نزدیک به یک میلیارد دلار ارزیابی کرده است.

میشل لاکارد، دستیار دادستان فدرال، روز ششم تیرماه استدلال کرده بود که دولت آمریکا تاکنون از طریق شهادت شهود و مدارک و اسناد، مالکیت ایران بر این ساختمان را ثابت کرده است و بنیاد علوی می‌بایست سهم ۶۰ درصدی‌اش از آسمانخراش یاد شده را واگذار کند.

وی تصریح کرد، ایران مالک واقعی این ساختمان بوده و بنیاد علوی با پنهان کردن روابط خود با ایران، طی ۲۲ سال گذشته قوانین تحریم‌های آمریکا را نقض کرده است.

دولت آمریکا در صدد است با مصادره اموال و دارایی‌هایی که متعلق به ایران است، بخشی از احکام غرامت پنج میلیارد دلاری صادره از سوی دادگاه‌های آمریکایی به دلیل اتهامی به خانواده‌های قربانیان آن پرداخت کند.

 دادستانی نيويورک پیشتر گفته بود که بنياد علوی و شرکت‌ «آسا» دفاتر بازرگانی صوری بانک ملی هستند و نزديک به ۴۰ ميليون دلار از درآمدهای اين آسمانخراش را به حساب بانک ملی و دولت ايران واريز کرده‌اند.
 

هیچ نظری موجود نیست: