۱۳۹۶ تیر ۲۳, جمعه

دو پلیس اسرائیل در حمله سه مهاجم کشته شدند

در جریان تیراندازی به سوی پلیس اسرائیل، دو مامور پلیس و سه مهاجم کشته شدند. این درگیری در نزدیکی "حرم شریف" در اورشلیم (بیت‌المقدس) رخ داد. گفته می‌شود مهاجمان شهروندان عرب اسرائیل بودند.
Israel Tempelberg Anschlag in Jerusalem (Getty Images/AFP/A. Gharabli)
سه مهاجم در منطقه قدیمی شهر اورشلیم (بیت‌المقدس) به سوی ماموران پلیس اسرائیل آتش گشودند سپس با کارد به آنها حمله‌ور شدند.
مهاجمان با شلیک ماموران پلیس کشته شدند. دو مامور پلیس اسرائیل نیز در این حادثه کشته شدند. رسانه‌های اسرائیل پیشتر نوشته بودند که سه مامور پلیس زخمی شده‌اند.
پلیس اسرائیل اعلام کرد که این مهاجمان جوان که پس از حمله به سوی مسجدالاقصی فرار کردند، در پی شلیک ماموران پلیس کشته شدند. پلیس اسرائیل پس از این حادثه برگزاری نماز جمعه این هفته در "کوه معبد" را ممنوع اعلام کرد.
این حادثه روز جمعه (۲۳ تیر / ۱۴ ژوئیه) رخ داد و به گزارش پلیس اسرائیل کارت‌های شناسایی اسرائیلی نزد این سه مهاجم پیدا شده است. گفته می‌شود که یکی از مهاجمان از ساکنان عرب روستایی در شمال اسرائیل بوده است.
این نخستین حمله با سلاح گرم در منطقه قدیمی شهر بیت‌المقدس (اورشلیم) از چندین سال پیش تاکنون است. منطقه قدیمی در شرق این شهر قرار دارد. شرق بیت‌المقدس (اورشلیم) را اسرائیل اشغال و سپس از آن خود کرده است.
مسجد الاقصی که سومین پرستشگاه بزرگ مسلمانان است، در "کوه معبد" یا "حرم شریف" واقع است. در نزدیکی مسجد الاقصی، دیوار ندبه، مقدس‌ترین مکان دینی یهودیان قرار دارد.
کشته شدن تعدادی زیاد طی مدتی کوتاه
از اکتبر سال ۲۰۱۵ تاکنون در پی درگیری‌ها در اسرائیل ۲۸۰ فلسطینی، ۴۲ اسرائیلی و هفت خارجی کشته شده‌اند. بیشتر کشتگان فلسطینی سوءقصدکنندگان انتحاری، مهاجمان یا افرادی بوده‌اند که با چاقو به شهروندان اسرائیل حمله کرده بودند.
آخرین حمله تروریستی در روزهای میانی ماه ژوئن سال جاری میلادی (۲۰۱۷) بود که طی آن یک پلیس زن اسرائیل در نزدیکی محله قدیمی شهر اورشلیم (بیت‌المقدس) مورد حمله یک مهاجم فلسطینی قرار گرفت و کشته شد.
گرچه جریان تروریستی "دولت اسلامی" (داعش) مسئولیت این حمله را به عهده گرفت، اما سازمان افراط‌گرای حماس و همچنین نیروهای امنیتی اسرائیل اعلام کردند که این اقدام به دست عاملان "دولت اسلامی" انجام نشده است.

هیچ نظری موجود نیست: