۱۳۹۸ آذر ۱۵, جمعه

هاجر رستمی، مادر ندا آقاسلطان، در گفت‌وگو با رادیو فردا، ده سال پس از کشته شدن دخترش در روز ۳۰ خرداد در محله امیرآباد تهران، با یادآوری مراجعه مأمورانی از هلال احمر به نمایندگی از استانداری تهران برای دلجویی، می‌گوید که آن‌ها را به داخل خانه راه نداد و اعلام کرد نیازی به دلجویی ندارد و فقط خواهان مجازات قاتل نداست

مادر ندا آقاسلطان: نه دیه را پذیرفتم نه هدیه آقای خامنه‌ای را

۱۴/آذر/۱۳۹۸
تجمع مترضان به قتل ندا آقاسلطان با تصاویری از او بر چهره‌های خود؛ پاریس، ۲۰۰۹، عکس از رضا دقتی
ندا آقاسلطان مشهورترین قربانی حوادث سال ۸۸ بود که مادرش در گفت‌وگو با رادیو فردا ضمن تأیید این موضوع می‌گوید با رد پیشنهاد دریافت دیه و شهید محسوب شدن دخترش، همچنان خواستار مجازات قاتل اوست.

گفت‌وگو با هاجر رستمی، مادر ندا آقاسلطان، آذر ۹۸
No media source currently available
2:282:282:18
 لینک مستقیم 

موضوع پرداخت دیه و دلجویی از خانواده‌های آنان پیشنهاد» شده است.

مقام‌های جمهوری اسلامی هنوز گزارشی درباره شمار دقیق کشته‌شدگان، مجروحان و بازداشت‌شدگان این اعتراضات ارائه نکرده‌اند، اما بر اساس گزارش سازمان عفو بین‌الملل دست‌کم ۲۰۸ نفر در این اعترضات کشته شده‌اند و ، رقم ۳۶۶ نفر را اعلام کرده است.
هاجر رستمی، مادر ندا آقاسلطان، در گفت‌وگو با رادیو فردا، ده سال پس از کشته شدن دخترش در روز ۳۰ خرداد در محله امیرآباد تهران، با یادآوری مراجعه مأمورانی از هلال احمر به نمایندگی از استانداری تهران برای دلجویی، می‌گوید که آن‌ها را به داخل خانه راه نداد و اعلام کرد نیازی به دلجویی ندارد و فقط خواهان مجازات قاتل نداست.

پس از کشته شدن ندا آقاسلطان، فیلم صحنه جان باختن او منتشر شد و بازتاب جهانی گسترده‌ای یافت تا جایی که روزنامه «تایم» لندن از آن به عنوان «پربیینده‌ترین لحظه مرگ یک انسان در تاریخ بشریت» یاد کرد.

همان زمان چندین برنامه از تلویزیون جمهوری اسلامی پخش شد که در آن‌ها هر بار یک نفر به عنوان قاتل ندا معرفی شد؛ یک بار یک خبرنگار، بار دیگر پزشکی که تصادفاً بالای سر ندا بود و دیگر بار هم اعلام کردند زنی از آمریکا برای کشته شدن ندا راهی ایران شده است.
خانم رستمی در گفت‌وگو با رادیو فردا می‌گوید در آن سال برای پی‌گیری پرونده ندا دو بار به قاضی شهریاری مراجعه کرد و «هر دو بار قاضی شهریاری گفت بیا دیه بچه‌ات را بگیر، تو حقت است که بیت‌المال حقت را بگیری، اما من گفتم دیه نمی‌خواهم، دنبال قاتل بچه من بگردید.»
مادر ندا آقاسلطان درباره دلجویی رهبر  از او نیز به ارسال یک گلدان همراه با لوحی با امضای علی خامنه‌ای اشاره می‌کند و می‌گوید: «ما آن را برگرداندیم. گفتم دلجویی نمی‌خواهم.»
خانم رستمی همچنین درباره شهید محسوب شدن دخترش نیز می‌گوید از طریق روزنامه «ایران» متوجه می‌شود که می‌خواهند ندا را شهید اعلام کنند، اما «من مصاحبه کردم و اعلام کردم نیاز نیست ندا را شهید اعلام کنید».
به گفته قاضی خانم رستمی، قاضی شهریاری پس از دو بار مراجعه برای پی‌گیری پرونده ندا آقاسلطان «گفت خب شما برو ما خبرت می‌کنیم برای بازسازی صحنه قتل ندا، ولی الان حدود هشت سال می‌‌گذرد و من هنوز هم منتظرم».

هیچ نظری موجود نیست: