۱۳۹۸ آذر ۱۳, چهارشنبه

سازمان حقوق بشر ایران؛ ۱۲ آذر ماه ۱۳۹۸: سمیه شهبازی جهرویی که به گفته بستگانش قربانی یک پرونده «تجاوز» بوده، قرار است تا ساعاتی دیگر در زندان سپیدار اهواز اعدام شود.

سمیه شهبازی تا ساعاتی دیگر اعدام می‌شود


سازمان حقوق بشر ایران؛ ۱۲ آذر ماه ۱۳۹۸:  سمیه شهبازی جهرویی که به گفته بستگانش قربانی یک پرونده «تجاوز» بوده، قرار است تا ساعاتی دیگر در زندان سپیدار اهواز اعدام شود.
بنا به اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، سمیه شهبازی جهرویی، ۳۳ ساله متهم است که حدود ۶ سال پیش فردی را به قتل رسانده و جسد وی را آتش زده است. 
یکی از نزدیکان وی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «فردی که سمیه به قتل رساند قصد تجاوز به وی را داشت. سمیه بعد از قتل ترسیده بود و جسد را به خارج از شهر برد و آتش زد».
این منبع در ادامه گفت: «خانواده مقتول اول ۱۵ میلیار خواستند، بعد به ۱۰ میلیارد و حالا ۵ میلیارد تومان راضی شده‌اند و قرار شد یک مهلت چند ماهه بدهند که امروز رییس زندان زنگ زد و گفت فردا ساعت ۷ و نیم حکم اجرا می‌شود».
در شش ماه اول سال ۲۰۱۹ دست‌کم ۱۱۰ حکم اعدام در زندان‌های مختلف ایران و یا در ملاء عام اجرا شده که ۸۳ مورد آن با اتهام «قتل عمد» صورت گرفته است. در این مدت رسانه‌های داخل ایران تنها ۳۷ اعدام را اعلام کردند و ۷۳ مورد دیگر از سوی منابع سازمان حقوق بشر ایران به تأیید رسیده است.
عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هر نوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

هیچ نظری موجود نیست: