۱۳۹۵ خرداد ۲۱, جمعه

ترتیل خوانی قرآن کریم همه روزه در ایام ماه مبارک رمضان!! مهمانی خدا !!درحکومت ولی فقيه!نائب امام زمان!جانشين پيغمبر!خاک عالم بر سرتان!

 مهمانی خدا !! مهمانی خدا !!درحکومت ولی فقيه!نائب امام زمان!جانشين پيغمبر!خاک عالم بر سرتان!
تهران؛ مهد چلوکباب های اصیل و ناب//////
تکه های تازه گوشت مرغ یا بره که روی آتش کباب می شوند و روی تپه ای از برنج کره ای قرار می گیرند ، یکی از اصلی ترین غذاهای ایرانی است.

گوجه فرنگی کباب شده ، ماست چکیده ، سبزی های تازه و خیارشور نیز همراه چلوکباب سرو می شوند.
تهران؛ مهد چلوکباب های اصی تکه های تازه گوشت مرغ یا بره که روی آتش کباب می شوند و روی تپه ای از برنج کره ای قرار می گیرند ، یکی از اصلی ترین غذاهای ایرانی است. گوجه فرنگی کباب شده ، ماست چکیده ، سبزی های تازه و خیارشور نیز همراه چلوکباب سرو می شوند.
 دیزی مشهد هوش از سرتان می برد//////

گوشت بره ، نخود و سیب زمینی خورشتی به آرامی در کاسه های سفالی برای ساعت ها می پزند تا نرم شده و برای خوردن آماده شوند. سپس مواد پخته را با هم می کوبند و به شکل خمیری در می آورند و با نان می خورند.

همچنین یک قسمت از نان را خرد می کنند و داخل کاسه سفالی می ریزند تا آب حاصل از پختن گوشت را جذب کنند و بعد نان های خیس شده را می خورند. دیزی اصالتا غذایی مشهدی است و امروزه در تمام رستوران ها و کافه های این شهر برای شام و ناهار طبخ می شود.
دیزی مشهد   گوشت بره ، نخود و سیب زمینی خورشتی 
 مهمانی خدا !! مهمانی خدا !!توقف در کاشان و عطر گل محمدی
//////
ایران حدود ۲۵۰۰ سال پیش ، اولین کشوری بود که از گلبرگ های گل محمدی ، گلاب تولید کرد. هر ساله در فصل بهار جشن گلاب گیری در کاشان برگزار می شود و شما می توانید چگونگی به دست آوردن آب گل ها را در دیگ های بزرگ پر از بخار ببینید.

یکی از مطلوب ترین خوراکی هایی که در یک بعدازظهر آفتابی می توان از آن لذت برد خوردن یک کاسه فالوده خواهد بود.

فالوده دسر شیرینی است که با گلاب ، ورمیشل برنج و آبلیمو درست می شود.
گلبرگ های گل محمدی ، گلاب  هر ساله در فصل بهار جشن گلاب گیری 
 مهمانی خدا !! مهمانی خدا !! در یزد شیرین کام شوید
//////
شهر تاریخی و آجر خشتی یزد ، در بین دو کویر بزرگ ایران قرار دارد. این شهر با بادگیرها ، آتشکده های زرتشتیان و شیرینی هایش معروف است.

شیرینی پزان در سراسر شهر به صورت شعبه ای و منظم پراکنده شده اند. باقلواهای بادام و کیک های یزدی درست شده با هل و پسته و قطاب ، شیرینی محلی سرخ شده که با بادام زمینی پر شده است ، از معروف ترین شیرینی های این شهر هستند.
 ترتیل خوانی قرآن کریم همه روزه در ایام ماه مبارک رمضان مهمانی خدا !! مهمانی خدا !!
 مهمانی خدا !! مهمانی خدا !!کوفته قلقلی های پرهیبت در تبریز//////

در شمال غربی ایران ، شهر بهترین کوفته قلقلی های ایران قرار دارد؛ در ترکیب های متنوعی مانند کوفته بره پر شده با آلو ، آلبالو های ترش ، مغز گردو ، زرشک و کشمش یا کوفته پر شده با تخم مرغ پخته.

معروف ترین کوفته که هم اسم همین شهر است ، کوفته تبریزی نام دارد که از بقیه کوفته ها بزرگ تر و حجیم تر است و رنگش مخلوطی از زعفران و رب گوجه است.
کوفته قلقلی های پرهیبت در ، شهر بهترین کوفته قلقلی کوفته بره پر شده با آلو ، آلبالو های ترش ، مغز گردو ، زرشک و کشمش یا کوفته پر شده با تخم مرغ پخته. ، کوفته تبریزی 
 مهمانی خدا !! مهمانی خدا !!
 مهمانی خدا !! مهمانی خدا !! مهمانی خدا !! مهمانی خدا !!

هیچ نظری موجود نیست: