۱۳۹۶ اردیبهشت ۳, یکشنبه

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران 

فقط ۳۰درصد واحدهای تولیدی فعالند، بقیه تعطیل یا نیمه‌فعال هستند

عبد الوهاب سهل آبادی

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: امروز در مجموع ۳۰ درصد واحدهای تولیدی فعال است که این امر نشان می‌دهد بخشی از ۷۰ درصد واحدهای تولیدی کشور تعطیل یا با ظرفیت بسیار پایین فعالیت می‌کنند.

سید عبدالوهاب سهل‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه با تشدید مشکلات تولید جلسات مختلفی طی سالهای اخیر برای اتخاذ یک تصمیم اساسی برگزار کرده‌ایم، اظهار داشت: در همین زمینه با همفکری بخش دولتی و خصوصی و تعامل با عمده تولیدکنندگان کشور در صدد گردآوری پیشنهاداتی برای حل مشکلات هستیم.
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه وضعیت فعلی بخش تولید با شرایط فعلی سیستم بانکی اصلاً مناسب نیست، افزود: هر سال دیون واحدهای تولیدی سنگین تر می‌شود و هیچ تدبیری در این چند سال برای حل آن ارائه نمی شود . البته ارائه تسهیلات جدید هم بار جدیدی را به معوقات گذشته تولیدکنندگان اضافه کرده است.
وی تصریح کرد: امروز در مجموع 30 درصد واحدهای تولیدی فعال است که این امر نشان می‌دهد بخشی از 70 درصد واحدهای تولیدی کشور تعطیل یا با ظرفیت بسیار پایین فعالیت می‌کنند.
 سهل آبادی با اشاره به اینکه با وجود تأکیدات مقام معظم رهبری همچنان انواع کالاهای قاچاق به وفور در بازار وجود دارد، گفت: در شرایطی که حجم واردات کالاهای مشابه تولید داخل به کشور زیاد است دیگر تولیدکننده داخلی توان رقابت در بازار را نخواهد داشت.
وی تأکید کرد که در حال حاضر تسهیلاتی با بهره های سنگین از سوی سیستم بانکی پرداخت می شود که هیچ تولیدکننده ای امکان دریافت آنها را ندارد. همچنین تا حد قابل توجهی از منابع مالی از چرخه تولید خارج شده که همین امر مانع توسعه و رفع مشکلات این بخش می‌شود.

هیچ نظری موجود نیست: