۱۳۹۶ اردیبهشت ۶, چهارشنبه

در تجمع امروز تاکسیرانان مطرح شد؛

ظهر امروز جمعی از رانندگان تاکسی تلفنی شهر تهران مقابل ساختمان مرکزی شرکت تعاونی تاکسیرانی تهران در اعتراض به وضعیت صنفی خود تجمع کردند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن یکی از رانندگان تاکسی که در محل این تجمع حاضر بود به خبرنگار ایلنا گفت:  شماره تلفن 133 که یک تلفن ضروری محسوب می‌شود و راه ارتباطی مردم با رانندگان تاکسی است به علت عدم پرداخت حقوق‌های معوقه، از روز دوشنبه هفته جاری مصادره شده است و در حال حاضر ما هیچ اطلاعاتی در مورد آینده این شماره تلفن در دست نداریم.
این راننده تاکسی با اشاره به عدم توجه مسئولان شهری به این مسئله ادامه داد: مسئولان شهرداری تهران و شخص آقای قالیباف به حداقل‌ درخواست‌های ما توجه نکردند، آنهایی که شعار می‌دهند؛ یارانه‌ها را چند برابر می‌کنیم و چند میلیون شغل برای مردم ایران به وجود می‌آوریم، چرا به مشکلات صنفی تاکسیرانان توجه نمی‌کنند. مسئولان حمل و نقل مسافری شهرداری تهران بدون انجام طرح‌‌های تحقیقاتی سامانه‌های مسافربری را در شهر راه‌اندازی کردند که باعث شده همکاران ما که برای تردد در شهر عوارض شهرداری و مالیات پرداخت می‌کنند وضعیت مناسبی نداشته باشند.
4
علی یکی دیگر از رانندگان تاکسی که در این تجمع حضور دارد؛ افزود: شرکت تعاونی تاکسیرانی تهران در حال حاضر بسته است و هیچ کس داخل این ساختمان حضور ندارد شنیده‌ها حاکی از آن است که مسئولان این تعاونی به دلیل بدهی‌هایی که داشتند املاک و مستغلات این سازمان را فروخته‌اند، ولی بدهی‌های این سازمان کماکان پابرجاست و حتی حق بیمه چهار ماه رانندگان را دریافت کرده‌اند، اما خبری از پوشش بیمه‌ای رانندگان نیست. حتی تعمیرگاه‌هایی که در سطح شهر تهران برای خدمات رسانی به رانندگان تاکسی وجود است، اکنون به غیر از دو تعمیرگاه باقی آنها تعطیل است و ما از سرنوشت این تعمیرگاه‌ها بی‌اطلاع هستیم، امیدواریم دولت در این موقعیت بحرانی به کمک این قشر زحمت‌کش بیاید.
1

هیچ نظری موجود نیست: