۱۳۹۶ فروردین ۱۳, یکشنبه

اعتراف کم‌سابقه و تلخ مقام ایرانی درباره سوریه/ ادعای جنجالی درباره بشار اسد

مصطفی زهرانی مدیرکل دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزرات امور خارجه طی یادداشتی، ایران را کشوری عنوان کرد که راهبرد مشخصی برای خارج شدن از جنگ سوریه ندارد.
سایت خبری تحلیلی هنگام    Hengamnews.com:
به ادعای رسانه های عربی، مصطفی زهرانی مدیرکل دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزرات امور خارجه طی یادداشتی ایران را کشوری عنوان کرد که راهبرد مشخصی برای خارج شدن از جنگ سوریه ندارد.
بنا بر این گزارش، مصطفی زهرانی باعث شد تا خواسته یا ناخواسته با یادداشت خود در وبسایت "دیپلماسی ایرانی" آب در آسیاب دشمن بریزد و رسانه های عربی معاند، نهایت فضاسازی علیه کشورمان صورت دهند و این رسانه ها روز جمعه پرباری در ترویج علیه نظام تجربه کنند.
رسانه های عربی در این ارتباط از اعتراف تلخ زهرانی سخن گفتند و زیر عنوان "ایران در باتلاق سوریه گیر افتاده است"، مدعی شدند: «مصطفی زهرانی مقام ایرانی طی یادداشتی در «دیپلماسی ایرانی» اعتراف کرد که این کشور راهبرد مشخصی برای خارج شدن از جنگ سوریه ندارد و در این میان هم " بشار اسد" قصد دارد به ایران پشت کند»(!)
این رسانه های حامی سعودی از اظهارات زهرانی به "جنجال برانگیز" یاد کردند و در ادامه اظهاراتش را چنین منعکس کردند: «مدیرکل دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزرات خارجه ایران بشار اسد را متهم کرده که تهران را به جنگ سوریه مبتلا کرده است و ایران خوشبین بود که جنگ در سوریه زود تمام خواهد شد و دشمن بزودی شکست خواهد خورد و کار زودتر در سوریه یکسره خواهد شد ولی چنین اتفاقی نیافتاد.»
این رسانه ها افزودند: «این از موارد بسیار نادری است که یک مقام ایرانی چنین به صراحت درباره سیاست خارجی کشورش اعتراف و اظهاراتی این چنین درباره سوریه ایراد می کند. این در حالی است که ایران عادت نداشته از شکست های خود در منطقه سخن بگوید»(!)

هیچ نظری موجود نیست: