۱۳۹۶ تیر ۱۴, چهارشنبه

قیمت محله های تهران بر اساس متراژ، قیمت آپارتمان مسکونی و نیز رهن کامل خانه ها و نمایش موقعیت گران‌ترین خانه های تهران

 قیمت محله های تهران بر اساس متراژ، قیمت آپارتمان مسکونی و نیز رهن کامل خانه ها و نمایش موقعیت گران‌ترین خانه های تهران، قدم بزرگی به سمت ارائه شفاف اطلاعات ملکی برداشت که خبرگزاری ایسنا در گزارشی اختصاصی از این داده ها استفاده کرده و آن را منتشر کرده است. گزارش ایسنا را می توانید در این لیست بخوانید.

موقعیت گران‌ترین خانه های تهران

داده های دریافتی از آگهی ها و معاملات انجام شده در ۱۷ هزار دفتر مشاور املاک شهر تهران نشان می‌دهد واحدهای مسکونی محله‌های صاحبقرانیه با شاخص قیمت ۶ میلیارد و ۷۵ میلیون، الهیه با ۳ میلیارد و ۲۹۰ میلیون و نیاوران با ۲ میلیارد و ۷۲۵ میلیون تومان رکورد گرانترین خانه ها در ۹ ماهه ابتدای سال جاری را به خود اختصاص دادند.
به گزارش ایسنا، ثبت آگهی و نیز قراردادهای انجام شده توسط ۱۷ هزار دفتر مشاور املاک نشان می دهد از بین ۱۰۰ فایل در هر  پارامتر، گرانترین و بزرگترین خانه ها در بازه زمانی ۹ ماهه ابتدای سال جاری مربوط به محله صاحبقرانیه با میانه  قیمت ۶ میلیارد و ۷۵ میلیون تومانو شاخص متراژ ۲۵۰ متر مربع برای هر واحد مسکونی بوده و پس از این محله الهیه با اختلاف نسبتا زیاد دارای میانه قیمت ۳ میلیارد و ۲۹۰ میلیون تومان و شاخص متراژ ۲۰۱ متر مربع قرار گرفته است.
محله های فرمانیه با میانه قیمت ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون و شاخص ۱۸۹ متر مربع، اقدسیه با ۲ میلیارد و ۴۹۷ میلیون و دارای ۱۸۵ متر، محمودیه با ۲ میلیارد و ۴۵۰ میلیون  با متراژ ۱۵۳ و آجودانیه با ۲ میلیارد و ۳۳۲ میلیون تومان دارای شاخص ۱۷۵ متر مربع در رتبه های بعدی از نظر قیمت قرار داشتند.
قیمتهای به دست آمده از سامانه معاملات آلونک بر اساس روش “میانه” محاسبه شده که قابل استنادتر از شاخص “میانگین” است و هم اکنون در کشورهای اروپایی و آمریکایی از این روش استفاده می شود؛ یعنی قیمت کل نیمی از ملک‌های این محله ها بالاتر از این قیمت و نیمی از ملک‌ها پایین تر از این قیمت است.
اما بازار خانه های لوکس شمال تهران با توجه به مازاد عرضه کساد است. در حال حاضر ۲۵۰ هزار خانه خالی در شهر و ۴۰۰ هزار واحد خالی در استان تهران وجود دارد که عرضه در بخش خانه های لوکس را با کندی مواجه کرده است. کارشناسان علت این مساله را عدم ارزیابی از ظرفیت تولید برای خانه های لوکس عنوان می کنند و معتقدند بخش عمده ای از خانه های خالی شهر تهران در نیمه شمالی شهر قرار دارد. (برای مشاهده لوکس‌ترین خانه‌های هر محله، بر روی آن کلیک نمایید.)
شاخص قیمت و رهن محله های شمال شهربر اساس آگهی و معاملات ۹ ماهه ابتدای سال ۹۵
محله
شاخص متراژ
شاخص قیمت (تومان)
شاخص رهن کامل (تومان)
۲۵۰
۶ میلیارد و ۷۵ میلیون۳۶۶ میلیون
الهیه۲۰۱۳ میلیارد و ۲۹۰ میلیون
۴۱۸ میلیون
۱۸۹۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون۳۲۰ میلیون
۱۸۵۲ میلیارد و ۴۹۷ میلیون۳۳۳ میلیون
محمودیه
۱۵۳
۲ میلیارد و ۴۵۰ میلیون
۳۱۶ میلیون
۱۷۵
۲ میلیارد و ۳۳۲ میلیون
۲۶۰ میلیون
۱۸۰
۱ میلیارد و ۸۲۵ میلیون۳۸۳ میلیون
۱۵۵
۱ میلیارد و ۶۲۸ میلیون
۲۲۶ میلیون
۱۳۵
۱ میلیارد و ۴۱۰ میلیون
۱۸۰ میلیون
۱۳۷۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون
۲۲۰ میلیون
۱۳۳۱ میلیارد و ۳۶۵ میلیون۲۱۶ میلیون
۱۳۷
۱ میلیارد و ۴۱ میلیون
۱۷۳ میلیون
دولت۱۱۰۸۹۱ میلیون
۱۹۳ میلیون
     

هیچ نظری موجود نیست: