۱۳۹۶ مرداد ۱۱, چهارشنبه

صدور کیفرخواست ۳۰صفحه‌ای علیه حمید بقایی

دادستان تهران حرف‌های معاون اجرایی دولت دوم احمدی‌نژاد پس از آزادی را "رجزخوانی" نامید و از صدور کیفرخواستی ۳۰ صفحه‌ای با پنج عنوان اتهام علیه او خبر داد.
Iran Hamid Baghai Berater Ahmadinedschads (Isna)
عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران از محاکمه قریب‌الوقوع حمید بقایی خبر داد. او در نشست مطبوعاتی هفتگی خود گفت هیچ کدام از متهمان مرتبط با جریان‌های سیاسی، مصونیتی در قبال قانون ندارند.
حمید بقایی، معاون اجرایی دولت دوم محمود احمدی‌نژاد که روز یکشنبه ۱۸ تیرماه با قرار وثیقه ۵۰میلیارد تومانی دستگیر شده بود، چهارم مرداد با وثیقه ۲۰ میلیارد تومانی آزاد شد. او در طول بازداشت اعتصاب غذا کرده و پیش از آزادی به بیمارستان منتقل شده بود.
محمود احمدی‌نژاد عنوان کرده که وثیقه ۲۰ میلیاردی بقایی را مردم تامین کرده‌اند.
سخنان بقایی پس از آزادی جنجال‌آفرین بودند. او از ظلم دستگاه قضایی و شرایط زندان‌ها شکایت کرد و خطاب به مقامات قوه قضاییه و مخالفان احمدی‌نژاد گفت: «به زودی سرنگون می‌شوید.»
دادستان تهران بدون اشاره به احمدی‌نژاد و بقایی در کنفرانس خبری‌اش گفت: «این پنبه را از گوش خود بیرون بیاورید، از خواب گران بیدار شوید، اقدامات مجرمانه از قبیل توهین و نشر اکاذیب مستوجب تعقیب قضایی است.»
دولت‌آبادی افزود که اگر دادستانی در قبال ادعاها و "رجزخوانی" برخی متهمان خویشتنداری می‌کند به این جهت است که می‌خواهد از مسیر قانون خارج نشود.
بقایی در زمان آزادی، غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه را دروغگو خواند و در توضیح اعتصاب غذا در زندان گفت: «نان حرام قوه قضاییه را نخوردم.»
حمید بقایی، در خرداد سال ۹۴ نیز به اتهام "اختلاس" بازداشت و پس از ۲۲۵ روز حبس آزاد شد.

هیچ نظری موجود نیست: