۱۳۹۷ تیر ۱۴, پنجشنبه

غاز محاکمه وزیر پیشین انرژی اسرائیل به اتهام جاسوسی برای ایران محاکمه گونن سگو، وزیر پیشین انرژی اسرائیل، به اتهام دادن اطلاعات امنیتی به جمهوری اسلامی آغاز شده است. محاکمه سگو به طور محرمانه صورت می‌گیرد و درباره رئوس اتهامات او اطلاعات دقیقی در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته است.

 محاکمه وزیر پیشین انرژی اسرائیل به اتهام جاسوسی برای ایران

محاکمه گونن سگو، وزیر پیشین انرژی اسرائیل، به اتهام دادن اطلاعات امنیتی به جمهوری اسلامی آغاز شده است. محاکمه سگو به طور محرمانه صورت می‌گیرد و درباره رئوس اتهامات او اطلاعات دقیقی در اختیار رسانه‌ها 
گونن سگو در دادگاه اورشلیمقرار نگرفته است.
پرونده محرمانه
خبرگزاری فرانسه به محرمانه بودن پرونده گونن سگو اشاره می‌کند و می‌نویسد که بسیاری از بندهای مربوط به پرونده سگو به دلایل امنیتی سیاه و ناخوانا شده است.
اتهامات اعلام شده گونن سگو از این قرارند: "جاسوسی علیه دولت اسرائیل، کمک به دشمن در شرایط و زمان جنگی، دادن اطلاعات با هدف آسیب زدن به امنیت دولت."
این اتهامات مطرح شده در پرونده سگو مربوط به زمان پس از سال ۲۰۱۲ می‌شوند. در آن هنگام سگو در نیجریه زندگی می‌کرد.
در ماه مه سال جاری (۲۰۱۸)، سگو در فرودگاه بن گوریون در تل‌آویو دستگیر شد. خبر دستگیری او روز ۱۸ ژوئن، توسط "شین بت"، سازمان امنیت داخلی اسرائیل، رسانه‌ای شد.
تا کنون گونن سگو چندین بار به اتهامات مختلف محکوم شده است. در سال ۲۰۰۳، سگو به اتهام سوءاستفاده از کارت اعتباری به یک سال زندان محکوم شده بود. در سال ۲۰۰۴ نیز پرونده قاچاق ۳۰ هزار قرص اکستازی از هلند به اسرائیل علیه او به جریان افتاد.

هیچ نظری موجود نیست: