۱۳۹۱ مهر ۲۷, پنجشنبه

تعرض جنسی به یک دختر ده ساله؛ دیپلمات جمهوری اسلامی مخفیانه به ایران بازگردانده شد


تعرض جنسی به یک دختر ده ساله؛
دیپلمات جمهوری اسلامی مخفیانه به ایران بازگردانده شد


(تیتر از جنگ خبر)
دویچه وله
به گزارش روزنامه آلمانی "بیلد"، جمهوری اسلامی دیپلمات خود را که در فرانکفورت متهم به تعرض جنسی شده بود، مخفیانه به ایران فراخوانده است. گفته می‌شود این تصمیم از سوی یک "کمیسیون ویژه" در ایران اتخاذ شده است.

دلیل این تصمیم و اجرای مخفیانه‌ی آن به خاطر پرونده‌‌ی قضایی است که از سوی دادستانی فرانکفورت علیه معاون کنسولی ایران گشوده شده و همچنان پی‌گیری می‌شود. دادستانی فرانکفورت این دیپلمات ایرانی را متهم به آزار جنسی یک دختربچه کرده است.

بر اساس گزارش روزنامه آلمانی بیلد، «در روز ۲۵ ژوئن ۲۰۱۲ [۵ تیر] یک مرد که بعداَ مشخص می‌شود یک دیپلمات ایرانی است، تلاش کرده به یک دختر ۱۰ ساله تعرض جنسی کند.»

در پی استمداد مادر این دختر از ماموران انتظامی ، پلیس فرانکفورت پس از گذشت چند روز موفق به شناسایی و سپس دستگیری این دیپلمات می‌شود. اما به لحاظ مصونیت دیپلماتیک مجبور می‌گردد وی را آزاد کند.

اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در واکنش به این حادثه اعلام کرد که «بر اساس یک سناریوی از پیش تعیین شده در روز دوشنبه (۲ ژوئیه/۱۲ تیر) یکی از اعضای سرکنسولگری جمهوری اسلامی در فرانکفورت، هنگام عزیمت از محل کار خود به منزل، به بهانه‌ای واهی مورد حمله یک زن آفریقایی‌تبار قرار گرفت و متاسفانه پلیس آلمان به جای برخورد با فرد مهاجم، رفتار خشن، ناشایست و خارج از عرف دیپلماتیک با عضو سرکنسولگری کشورمان داشته است.»

بلید می‌نویسد، در حالی که این دختر بچه هنوز از تاثیرات روانی این حادثه رنج می‌برد، «این دیپلمات به ایران سفر کرده و از دست دستگاه قضایی خارج شده است.»

پیش‌‌تر نیز یک دیپلمات ایرانی در برزیل به دلیل تعرض جنسی به دختران جوان از محل خدمت خود به ایران فراخوانده شد و سپس از کار اخراج گشت.

هیچ نظری موجود نیست: